Kalendárium pro týden 26. 6. – 2. 7.

V úterý 27. června Římané slavili svátky k poctě Larům, ochranným duchům domácností, kteří byli zodpovědní i za zrání plodin a celkově dobré prosperování rodin. Tento den můžeme opět využít ke komunikaci s našimi domácími duchy. Postavte jim oltář, i kdyby jenom dočasný, přineste jim obětiny, pozdravte je a poděkujte jim za podporu, kterou věnují vám a vaší rodině.

Ve stejný den se slavilo výročí založení chrámu Jupitera Živitele, který stál na úpatí pahorku Palatin v centru Říma. Dnešek tak může být vhodný den pro oslovení Jupitera, ať už máte prosbu či slova díků za své (a jeho) minulé úspěchy.

Ve středu 28. června můžeme společně oslavit předvečer nového runového roku. V tento den končí vláda runy Othala, aby o půlnoci předala pomyslné žezlo první runě staršího futharku, kterou je Fehu. Pro ty z vás, kteří pracují či chtějí pracovat s runami je to ideální den pro začátky nových runových projektů či studia. Už teď vám můžeme proradit, že na konci prázdnin pro vás chytáme kurz Základy runové magie, takže vaše studium bude mít tu potřebnou podporu.

Runa Fehu, jejíž půlměsíc začíná 29. června, je runou financí, energie a nových začátků. Pusťte se do práce, věnujte se věcem, se kterým potřebujete pohnout a přemýšlejte nad svými financemi a způsoby jakým je vyděláváte a vynakládáte. Fehu vám může dát ten správný impuls pro rozhojnění majetku. Pokud byste si s otázkou financí a hmotného zabezpečení rádi poradili i magicky, budeme se na vás těšit 7. července na webináři Finanční magie.

Pokud byste pro své projekty potřebovali ještě více síly, můžete využít tu herkulovskou. 29. června se v Římě slavilo výročí založení jednoho z chrámu římského hrdiny Herkula.

Ve čtvrtek také slaví svátek Petr a Pavel. Jméno Petr pochází z řečtiny a znamená “skála”. Svatý Petr je klíčníkem nebes, patronem množství řemesel a také rybářů. Podle staré lidové pověry se v tento den utopí nejvíce lidí, protože řeky žádají letní obětiny či dary. Nedoporučuje koupání a naopak je vhodné si vodní bytosti usmířit vhodnými obětinami.

Jméno Pavel pochází z latinské “paulus” a znamená malý či skromný. Pavel byl prvním misionářem a v lidové tradici je vzýván na pomoci proti hadímu uštknutí, protože podle legendy ho uštkla zmije, aniž by mu ublížila.

Čekanka vykopaná o druhé hodině po poledni v den sv. Petra a Pavla je považována za účinný amulet proti všemu zlému.

Červenec s sebou přináší radost a nadšení dokonce i tehdy, když máme školní docházku dávno za sebou. Léto je časem dovolených, výletů, odpočinků na zahrádkách a všeobecného veselí. To je velký rozdíl oproti životům našich předků, pro které začínalo nejnáročnější období v roce, čas sklizně, na kterém záviselo jejich přežití.

Pokud přemýšlíte nad tím, co si dát k sobotnímu obědu, co takhle pečená kuřecí křidélka, která slaví 1. července svůj mezinárodní den?

V neděli 2. července se naopak můžeme vydat ke hvězdám a přemýšlet nad tím, jestli jsme ve Vesmíru sami. Přestože je tento den Světovým dnem UFO, nemusíme si hned představovat šedé mužíčky. Součástí okultní praxe bývá i kontakt s bytostmi, které někteří považují za stejně nereálné, či vzdálené, jako jsou mimozemšťané. Jaké jsou vaše vztahy k nim, jak si je představujete, umíte a chcete s nimi pracovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

PampeliškaPampeliška

PAMPELIŠKA (rod Taraxacum, ang. Dandelion). Známá také jako mlíčí, pleška, lucerny nebo lví zub.Pampeliška je bylinou zasvěcenou Slunci. Používá se zejména pro věštění. Také je doplňkem pro každá kouzla a

KletbaKletba

NENÍ KLETBA JAKO KLETBA U každého druhého dotazu zjišťuji, že slovo “kletba” je natolik rozšířeno, že lidé nabyli pocitu, že cokoli horšího v jejich životech znamená, že jsou prokleti a

TřezalkaTřezalka

TŘEZALKU (Hypericum perforatum, angl. St. John´s Wort) nemusíme nikterak výrazně představovat.Je známa pro své vysoce ochranné účinky a je zásadní bylinou svatojánské noci. Pojďme se podívat na některé méně známé