Karta Devítka Holí

DEVÍTKA HOLÍ
(seriál o Malé Arkáně)
Devítka holí zobrazuje muže, který prošel náročnou bitvou. Je unavený a dokonce zraněný, avšak stojí pevně, s očima ostražitě upřenýma na to, co by ho mohlo ohrozit. Opírá se o jednu ze svých holí, zatímco osm dalších se tyčí za jeho zády.

Čeká ho poslední výzva, která prověří jeho schopnosti, kvality i charakter. Poslední velký test, než dosáhne svého cíle. Je však třeba, aby nashromáždil všechnu svou sílu, víru i naději a vytrval. Vzdát se nyní by znamenalo podlehnout těsně před dosažením cílové pásky.
Devítka holí je do určité míry zpodobněním motta „co tě nezabije, to tě posílí“. I přes vyčerpání, přetrvávající odpor a nespočet překážek se musíme udržet na nohou. V ohni odhodlání se kuje naše vytrvalost, síla i moudrost.

Hole nás v tarotu učí, že to nejlepší, co se ze sebe dokážeme vydat, pochází z naší vášně, z plamene, který žhne v našem srdci. Ale rozhodně nám neslibují, že to bude zadarmo. Každé dlouhodobé úsilí motivované touhou něčeho dosáhnout přináší chvíle, kdy nás to doslova tlačí k zemi a my máme sto chutí setřást ze sebe toto břemeno a podlehnout únavě.

Karta Devět holí tu však je proto, aby nás povzbudila se nevzdat. Musíme pokračovat v tom, co jsme začali. Nedbat, že se po chvílích úspěchu opět objevily komplikace. Už jsme se mnohému naučili, už jsme obstáli v nejedné bitvě a díky tomu zvládneme vše, co se nám postaví do cesty.

Lidé, kteří na nás útočí, jsou často těmi, co nám závidí naše úspěchy. Nebo dokonce ti, kterým nějakým způsobem zrcadlíme jejich vlastní strach z neúspěchu a prohry. Nedávejme jim všanc to, čeho jsme dosáhli. Je třeba ještě jednou bránit, co je naše, posílit hranice, které jsme už dříve vystavěli (v Sedmičce holí) a dát jasně najevo, že jsme odhodlání zvítězit za každou cenu.

Zkušenosti, kterými jsme prošli, možná nebyly příjemné, a bolest, již jsme zažili, je dosud čerstvá. Ale pokud se neoddáme zahořklosti, jsou to právě ty důležité body na cestě, díky nimž nyní umíme věci řešit lépe a vyvarovat se předchozích chyb.

Překážky přetrvávají, ale už víme, jak je překonat. Už se dokážeme bránit a dávat si pozor, odkud se může objevit nebezpečí.

Blížíme se ke konci cyklu. Devítka holí nás ujišťuje, že máme zdroje k tomu jej završit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

OstružníkOstružník

OSTRUŽINÍK (Rubus, angl. Blackberry) začíná právě teď obrůstat mladými listy. Křoví ostružin tvoří jakousi hranici mezi světy a je využíváno v obranné a ochranné magii.Podle některých legend se plody směly

TáraTára

Tára je ženský bódhisattva a důležité božstvo v buddhismu i hinduismu. Zosobňuje základní ženský aspekt univerza, který je zdrojem soucitu a osvobození od negativní karmy. Zmírňuje utrpení všude tam, kde