Vltavín

Vltavín neboli moldavit je přírodní křemičité sklo zelené barvy, které vzniklo před patnácti miliony lety při dopadu obrovského meteoritu na Zemi. Patří mezi takzvané tektity, tedy minerály vzniklé následkem dopadu velkého tělesa na zemský povrch. Během krátké doby se uvolňuje velké množství energie, která se přeměňuje na teplo, což má za následek proběhnutí pochodů, během nichž se původní horniny přeměňují na horninu novou.

Jak je patrné z názvu (Vltava, německy Moldau), tento kámen se nachází jen poblíž řeky Vltavy, a to nejvíce v oblasti jižních Čech.

V pravěku byl vltavín, podobně jako obsidián, kterému je do jisté míry podobný (s tím rozdílem, že obsidián je sklo sopečného původu), používán jako čepel nožů a nástrojů, kterými lidé opracovávali kůži, maso a potraviny.

Velmi záhy mu však začaly být přisuzovány i magické vlastnosti a stal se tak minerálem často využívaným pro amulety a talismany spojenými s plodností, štěstím a prosperitou.

Díky svému vesmírnému původu má tento kámen velmi silnou energii. Dokáže aktivovat a posílit vliv ostatních minerálů. Otevírá energetická centra a pomáhá je čistit a zbavovat veškerých blokád.
Přiložen na třetí oko nám může ukázat budoucnost, ale také nás vrátit do minulosti. Zároveň posiluje vnitřní zrak. Je proto výborným pomocníkem při divinaci.

Inspiruje k nekonvenčnímu myšlení a hledání nečekaných řešení. Rozpouští staré způsoby myšlení. Pomáhá oprostit se od přízemních obav a strachů a upevňuje náš pocit bezpečí a jistoty. Pro ty, kteří se někdy cizí „mimo“, jako by snad ani nepatřili na Zemi, může být průvodcem v ukotvení se a nabytí pocitu, že jsou zde doma.

Urychluje spirituální růst a nalezení naší duchovní cesty a účelu našeho života na Zemi.
V léčení pomáhá najít a odhalit skryté nemoci a aktivuje organismus k jejich překonání. Pomáhá hledat příčiny zablokovaných emocí a umí rovněž odhalit skrytá traumata.

Čistíme ho velmi opatrně pod proudem vody. Musíme mít na paměti, že se jedná o sklo, a vltavín je tedy křehký a náchylný k poškození. Proto bychom ho nikdy neměli očišťovat mechanicky, například solí, která by mohla poškrábat jeho povrch. Nabíjet lze při úplňku nebo dorůstajícím měsíci.

Přečtěte si o minerálech

  • Měsíční kámen
    Měsíční kámen je minerál spojený s ženskostí, plodností a mateřstvím. Je to kámen nových začátků. Je reflektivní a pomáhá napojit se na naše pocity a intuici. Přeměňuje nevědomé ve vědomé… Více informací: Měsíční kámen
  • Jantar
    Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá… Více informací: Jantar
  • Opál
    Opál je jemný a delikátní kámen. Vyvolává mystické vize, stimuluje originalitu a pomáhá k sebevyjádření skrze dynamickou kreativitu. Je to také ochranný kámen, který se hodí nejen na cestách po… Více informací: Opál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

OnyxOnyx

Onyx je kamenem, který nám dodává sílu. Je neocenitelným pomocníkem v těžkých časech. Dodá nám energii a uzemňuje nás, abychom byli schopni nejen projít náročnou situací, ale dokázali jsme ji