Karta Eso Holí

ESO HOLÍ

Eso holí zosobňuje ryzí podstatu elementu ohně (tedy živlu příslušejícího holím). Jako každé eso je zvěstovatelem něčeho nového, ať už je to nový impulz, myšlenka či akce.

Esa jako taková jsou jedničkami Malé Arkány. V esu holí se spojuje kvalita čísla jedna, rozeného vůdce, který stojí na počátku a je připraven k pohybu, a holí, které přinášejí vitalitu, životnost, kreativitu, vášeň a jsou neuvěřitelně potentní. Ostatně, hole se pojí s časem jara, tedy obdobím, kdy vše divoce bují, roste a kvete, naplněno podstatou samotného života.

Eso holí je radostným přitakáním tomuto růstu a životu jako takovému. Je to výrazně maskulinní karta, což se odráží i na zobrazení karty, která (nejen v Rider Waitu) ukazuje vztyčenou hůl, tedy zjevný falický symbol. Ruka, která hůl drží, je rukou stvořitele. Jiskra, již eso holí zapaluje v plamen ohně, je zásahem z nebe.

Tvořivý oheň esa holí v nás vyvolává nutkání využít vše, co život přináší. Je to nadšené přitakání naší existenci, ochota se rozběhnout, a i za cenu rizika se vrhnout za tím, po čem toužíme. Není nic, čeho bychom se báli, a pokud ano, tak je to ten druh příjemného strachu, který zažíváme při rychlé jízdě autem nebo na zatáčkách horské dráhy. Křičíme spíše díky vzrušení, než že bychom si připouštěli možnost pádu.
Samozřejmě, že pád může nastat. Ve své nízké polaritě nám Eso holí často přináší zklamání, když přeceníme svoje síly, bagatelizujeme nebezpečí nebo si odvahu zaměníme za ztrátu pudu sebezáchovy. Ve své odvrácené podobě ale může Eso holí představovat také neschopnost se prosadit nebo – a to je asi nejméně vítaná varianta – udušení jiskry našeho potenciálu, kdy doutnajícím uhlíkům kreativní síly nedovolíme přetavit se do formy.

Eso holí je také spojené se sexualitou a plodností. Do vztahu přináší jiskru, která dokáže i vztah, který již nějakou dobu poněkud umdléval, oživit prudkou energií vášně. Může představovat impulz přinést do milostných hrátek něco nového, třeba objednat nějaké erotické pomůcky nebo sexy kostýmy.
Zejména v nových vztazích ale může být zvěstovatelem, že tady jde jen o pár příjemně prožitých nocí, na něž budeme s radostí vzpomínat, ale plánovat společné bydlení, děti a svatbu je poněkud předčasné (pokud nám ovšem do výkladu nevstoupí další katry, možná trochu méně zábavné, ale přinášející i nějaká ta pozitiva a sociální jistoty).

V práci a kariéře přináší Eso holí touhu po uplatnění. Jeho mužská energie dobře ladí s potřebou zvítězit a předvést se, a tak se rádi pustíme i do náročnějších projektů, obzvláště pokud v sobě mají zajímavou a vzrušující jiskru rizika. Šance na úspěch jsou tu veliké, zvláště pokud ovládneme netrpělivost a dokážeme přetavit počáteční elán v dlouhodobé úsilí.

Eso holí je, s trochu nadsázky, roztleskávačka, která na nás volá „jdi to toho“. Obvykle se vyplatí ji poslechnout, protože tato karta přináší napojení se na božskou inspiraci, která nám přinese příležitost přetavit náš potenciál v něco úžasného. Jen je potřeba se podívat i na karty okolo a ujistit se, zda přinášejí solidní základ, o který se budeme moci při svém úsilí opřít, nebo zda nám hrozí, že se jiskřička nadšení vymkne z rukou a zažehne destruktivní požár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DiviznaDivizna

Noční magická pochodeň, to je divizna (Verbascum densiflorum, angl. Mullein). Je známa pod lidovými jmény pastevcova hůl, pochodeň, nebeský oheň, zaječí vous, hřbitovní prach nebo třeba svatopetrská hůl.Jasně žluté květy