RANNÍ RITUÁL BOHYNĚ ISIS

V mnoha různých chrámech bohyně Isis se pěly každé ráno za úsvitu ranní chvalozpěvy. Přestože se slova v jednotlivých chrámech mírně odlišovala v souvislosti s tím, jaký její aspekt se v nich preferoval, význam a smysl rituálu byl vždy stejný. Po nočních hodinách bylo nutné obraz bohyně Isis probudit, osvěžit ho, podpořit oleji, obléct a poskytnout obětiny.

Ranní uvítací rituály jistě vzbuzovaly na tváři bohyně úsměv, protože vzhledem k množství jejích funkcí, které zastávala, byl vyloučen jakýkoliv spánek či posvátné snění. Jako královna podsvětí měla na starosti spánek, sny a astrální cestování. Jako ochránkyně Osirida musela pře démony noci chránit po několik nočních hodin klid mrtvých a spících duší, které ochraňovala.

Jako paní světla a plamene je Isis vládkyní úsvitu. Východ slunce je její úsměv, kterým vítá nadcházející den. Jako sluneční i měsíční bohyně je přítomna v zapadajícím i ve vycházejícím slunci, jako bohyně vzduchu v každém ranním vánku, a to především v tom, který vane se severu.

Rituál, který si dnes ukážeme, můžeme provádět každý den. Na začátku a na konci se chřestilo Sistrem. Tento nástroj není jen tak přístupný a šikovný člověk by si ho zvládnul jistě vyrobit, my ale víme, že se jedná o bicí nástroj, a tak ho můžeme nahradit něčím, čím rozezníme naše vibrace.

Přestože je rituál určen pro ranní okamžiky, můžeme jej vykonávat kdekoli a za jakýchkoli podmínek, kdykoliv potřebujeme vzbudit božskou přítomnost Isis.

Připravte si své posvátné místo k vykonání rituálu a máte-li sošku Isis anebo její obrázek, zapalte před ní svíčku a vyřkněte mantru. Ideální je vymyslet si svou vlastní, je to úžasná obětina pro bohyni a pro vás možnost promluvit k ní srdcem. Setrvejte chvíli v klidu, a pokud je to možné, nechte svíčku chvíli hořet. Až budete svíci zhášet, počkejte, dokud knot nezhasne a poslední obláček kouře se nerozplyne. Dým ze zhasínající svíčky si můžete přehnat otevřenou dlaní přes hlavu jako očistu a požehnání.

V průběhu rituálu mějte stále na paměti, že neuctíváte obraz, ale nehmatatelnou, všemocnou, a přesto ryze osobní sílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ÓdinÓdin

“Ódin je z Ásů největší a nejstarší. Všecko řídí, a jakkoliv jsou ostatní bozi také mocní, všichni mu slouží jako děti otci.” (Snorri Sturluson, Edda) Ódin je jednou z nejkomplexnějších

AloeAloe

ALOE (Aloe vera, angl. Aloe) je rostlinou, kterou má většina z nás doma v květináči.Je velmi ceněna pro své léčivé schopnosti. Pojďme se však podívat na to, zda má i