Karta Královna holí

Královna holí zobrazuje vznešenou a sebevědomou ženu sedící na vysokém trůně. Je činorodá a vášnivá, ale přestože reprezentuje ohnivé kvality holí, je stejně jako všechny ostatní královny v Tarotu spojená i s podvědomím a emocemi. Snoubí kvalitu ohně s charakteristikou vody a tyto zdánlivě protichůdné energie využívá k vyjádření svého kreativního a inspirativního potenciálu.

Lvi, kteří zdobí její trůn, symbolizují její sílu a odvahu. Slunečnice v její ruce je důkazem jejího těsného spojení s tvořivými procesy. Odkaz na plodnost a tvořivost představuje rovněž hůl obrůstající zelenými výhonky, již Královna třímá v druhé ruce.

Kočka u jejích nohou naznačuje, že Královna má i svoje temnější stránky. Navenek ji vidíme jako velmi sebevědomou osobu, ale její neskonalá víra v sama sebe a spokojenost s tím, kým je, se neobjevila jen tak sama od sebe. Aby se Královna stala ženou, kterou je, musela sestoupit do nejhlubších komnat své duše a poznat každé její zákoutí, i to nejděsivější.

Posílena touto zkušeností a znalá toho, co je jejím skutečným já, se vynořila na světlo vědomá a sebe-vědomá. Ví, že není dokonalá, a chápe, že její chování není akceptovatelné pro všechny. Naučila se však nedbat toho, co si o ní myslí ostatní. Vzala život do svých rukou a žije ho přesně tak, jak chce.
Královna Holí totiž miluje život. Manifestuje ho dle svých záměrů a nebojí se ho odít do odvážných barev a intenzivních tónů. S vášní době vlastní čelí překážkám a dokáže se radovat i v momentech, kdy všechno neběží zcela hladce.

Tento její přístup přirozeně přitahuje a inspiruje lidi kolem ní. Ať už se v reálném životě objevuje jako umělkyně, úspěšná byznysmenka (často na vedoucí pozici) nebo prostě jako někdo, kdo si umí vychutnat život v jeho plnosti a najít svou originální cestu, jak se stát nepřehlédnutelným, Královna holí září, žhne a vzbuzuje v ostatních obdiv a touhu dělat věci se stejným nadšením jako ona.
Každá Královna v něčem vyniká a Královna holí, krom toho, že je labužnicí života, ovládá také skutečnou magii. Využívá sílu podvědomí a dává mu tvar a podobu podle toho, jak chce kreativně utvářet jeho proud.

Přestože je sebevědomá a nezáleží jí na tom, co si o ní kdo myslí, neznamená to však, že nedbá o lidi kolem sebe. Je opravdovou vůdkyní, která ví, kdy a jak povzbudit a nakopnout druhé k lepším výsledkům. Oplývá přirozeným charismatem a dokáže zařídit, aby se s ní ostatní cítili dobře a uvolněně.
Královna holí je ženou (či spíše bytostí, protože sice představuje femininní energii, ale ne vždy ženu jako takovou), jíž bychom chtěli být všichni. Atraktivní v každém smyslu toho slova, tvůrčí, sršící sebevědomím, oblíbená, úspěšná, a přitom hluboká, moudrá a znalá skutečné podstaty toho, jak aktivně měnit svět kolem sebe a nechat ho vykvést v zářivých barvách.

Pokud se ve výkladu neobjeví jako konkrétní osoba, může být pobídkou, abychom v sobě probudili její touhu po životě, její nadšení a odvahu dělat si věci po svém. Může být také pozvánkou neohroženě se podívat do očí své temnotě a přijmout se takové, jací doopravdy jsme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LípaLípa

Strom srdce, včel, víl a přírodních duchů. Lípa (rod Tilia, angl. Linden) si drží pověst královny stromů.Obráží později na jaře, někde až v období podletí. Květy mají nádhernou jemně sladkou

Olej předkůOlej předků

Ačkoli všeobecně oblíbený Samhain již pominul, neznamená to, že je konec s rituály pro uctění předků či mrtvých všeobecně. Toto období trvá samozřejmě po celý rok, pouze na podzim a