Pryskyřice

Dnes se podíváme na pryskyřice dostupné u nás.

SMRK (Picea abies)

Smrk je houževnatý strom, který dobře snáší i nepříznivé podmínky. I proto je odjakživa považován zejména za strom ochranný. Sám o sobě chrání majetek i rodinu a vysazoval se tedy co nejblíže k domu. Ačkoli by se mohlo zdát, že oplývá typicky maskulinní energií, je tomu právě naopak. Smrk nese výrazný ženský princip- zrození, život a mateřství. Říká se, že entity sídlící uvnitř smrku milují lidskou společnost a cení si toho, pokud se jim svěříte se svým trápením. Smrková pryskyřice odstraňuje neklid, napětí a smutek. V rituálech podporuje ochranu, životní sílu, ženskou sílu, odolnost a houževnatost. Přináší uvolnění a uklidnění.

BOROVICE (Pinus)

Borovice se, stejně jako smrk, vyznačuje odolností a také dlouhověkostí. Od starověku je považována za výrazný symbol životní síly. Perfektně očišťuje prostory od negativních energií. Jako smrk je i borovice uklidňující prvkem, avšak více podporuje onu očistnou funkci. Harmonizuje psychiku, napomáhá odpuštění, odstraňuje melancholii. V rituálech ji můžeme využít pro podporu radosti a štěstí, stejně jako pro podporu léčení a pevného zdraví.

ALOE (Aloe ferox)

Ačkoli aloe není typicky evropská rostlina, většina z nás ji má doma v květináči. Vykuřovadlo z aloe se získává usušením šťávy a dužnatiny listů. Určitě víte, že šťáva z aloe je skvělý pomocník při popáleninách a jiných kožních problémech. Také zklidňuje žaludek a působí projímavě. Jako vykuřovadlo se aloe využívá pro své harmonizační a uklidňující účinky. Projasňuje atmosféru a přináší pohodu. V rituálech ji můžeme využít pro podporu léčení, pro koncentraci, ale také ve stínové práci, neboť je spojena s planetami Saturn a Mars.

JANTAR (Succinum)

Jantar je zkamenělá pryskyřice stromů, které tu rostly před miliony let. Odstraňuje únavu, nerovnováhu a vyčerpání. Silně pročišťuje vzduch. Napomáhá utlumení strachu i negativních myšlenek. V rituálech můžeme jantar využít pro silné ochranné účinky, pro podporu staré moudrosti, ale také pro posvěcení nejrůznějších amuletů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta MilenciKarta Milenci

Ústředním motivem na kartě Zamilovaných (Milenců) je nahá dvojice. Žena a muž zde reprezentují dualitu, která odděluje, ale zároveň nás inspiruje ke hledání spojení. Je naší přirozeností být přitahován tím,