Karta Trojka Holí

TROJKA HOLÍ
(Seriál o Malé Arkáně)

Karta zobrazuje důstojného muže v rudé a zelené róbě pozorujícího své odplouvající lodě, které se vydaly na obchodní cestu. Tři hole jsou pevně zasazeny v zemi a jsou pro muže zdrojem síly a inspirace vycházející z jeho vlastního uvědomění, že dosáhl cílů, po nichž toužil. Muž je oddaný svým plánům. Už opustil jistotu a pohodlí svého známku (ze Dvojky holí) a vydal se do otevřeného prostoru. Je připraven chopit se přicházejících příležitostí a využít je.

Zatímco Dvě hole byly kartou pečlivého plánování, Trojka znamená, že plány jsou nyní zralé k realizaci. Díky naší připravenosti se objevují možnosti, jak expandovat a růst. Všechno jde podle očekávání, protože jsme si díky dostatečnému času na přípravu vytvořili solidní základ, na němž stojíme.
Tři hole jsou do jisté míry verzí Mága, zasazeného do Malé Arkány. I ony nám ukazují, jak mocná je magie naší manifestace.

Ale tato karta nemluví jen o začátcích a správném načasování k akci. Trojka často označuje nějaký zásadní bod obratu. Pythagoras trojku považoval za první opravdové číslo, protože může stvořit první formu – trojúhelník. A tak trojka holí na jednu stranu přináší zlatem zalité odpoledne, kdy se s uspokojením můžeme zahledět na projekt, který jsme uvedli do pohybu, ale zároveň nás aktivuje k tomu, abychom se nespokojili s dosaženým, ale hledali nové způsoby, výzvy a možnosti, jak naše sny a touhy posunout ještě o kousek dál, za nové horizonty.

Trojka holí přináší akci. Ukazuje, že vítr je příznivý a lodě jsou připraveny vyplout. Uspokojení, které cítíme díky naplnění svých plánů, generuje další příležitosti. Síla, kterou jsme nabyli, a optimismus, který pramení z úspěchu, nám pomůžou překonat jakékoliv překážky na cestě.
Stačí jen stanovit jasný záměr a vydat se na cestu – a to někdy i doslova, protože tato karta může mluvit také o cestování, zvláště do zámoří.

Trojka holí přináší nespočet šancí, jež můžeme využít. Je čas myslet ve velkém a mít odvahu je realizovat.
V opačném případě nám karta může ukázat svou odvrácenou stranu v podobě promarněných příležitostí, obav opustit komfortní zónu, nečekaných zpoždění a překážek na cestě k uskuteční našich plánů anebo naopak neurvalosti a sobeckosti při snaze je realizovat za každou cenu.
Její vysoká polarita je však velmi pozitivní a je spojená nejen s dosažením úspěchu, ale také s pocitem sebehodnoty pramenící z vědomí našich schopností a síly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KapradinyKapradiny

Protože se blíží svatojánská noc, ke které se váže hledání tzv. zlatého kapradí, podíváme se dnes právě na tuto rostlinu. Kapradiny (Polypodiopsida) zahrnují velké množství druhů, pro magické využití je