Káva v kuchyňské magii

Hrnek ranní kávy je černá magie v té nejčistší podobě a ranní kávový rituál je tak vžitý mezi všechny vrstvy společnosti, že je kouzlem sám o sobě. Účinky kofeinu přichází obvykle po několika minutách od vypití prvního doušku, ale už samotné aroma čerstvě namleté kávy povzbuzuje mysl i tělo.

Je to právě podpora vědomé mysli a naší energie, pro které je káva obzvlášť vhodná i na poli magické práce. Kromě toho je ale skvělým stimulantem i pro další magická snažení. O kávě jako o ranním nápoji, do kterého můžeme vkládat svůj záměr pro den, který nás čeká, jsem již psala. Káva povzbuzuje nejen nás, ale také naše sny a přání a pomáhá jim v realizaci. Pokud byste chtěli komplexnější kávové kouzlo, poohlédněte se po kávovém nápoji či koktejlu. Například oblíbené podzimní dýňové latté je skvělým nápojem pro ochranu i prosperitu.

V magii je káva vhodná pro kouzla, která potřebují rychlost a energii. Máte-li ve svém životě oblasti, které potřebují nakopnout, použijte do kouzel na jejich povzbuzení kávu. Dodá kouzlům potřebný drive a tah na branku. Pokud chcete, aby účinky kouzla působily stabilně a dlouhodobě, zakomponujte do něj i nějaké uzemňovací prvky. U finančních kouzel je káva vhodná pro podporu volného proudění peněz naším životem.

Kávová zrnka disponují také ochrannými a očistnými schopnostmi. Není ale nutné pít litry kávy denně. Ranní šálek a ochranný váček obsahující kávová zrna by měl být dostačující. Pro kombinaci fyzické a energetické očisty použijte kávovou sedlinu jako tělový peeling.

Lahodně vonící káva může být také vhodnou obětinou na oltáře. Ať už pro bohy, duchy či zemřelé předky, o kterých víte, že si tento nápoj užívali.

V neposlední řadě je třeba zmínit i výklad z kávové sedliny, ve které můžete najít symboly blížících se událostí. Ten se prý poprvé objevil v 16. století v Osmanské říši, která byla svou láskou k černému moku proslavená. Byla to právě nenasytnost osmanského sultána, která vyhnala jeho vojska k Vídni, kde byla rozprášena. Turci prchali tak rychle, že za sebou nechali vybavené stany včetně pytlů s praženou kávou. První vídeňská kavárna byla otevřena jenom dva roky po této potupné porážce.

Co vy, káva a magie? ⬇️📸

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Potravinové obětinyPotravinové obětiny

Znalost kuchyňské magie a nedávno probíraných potravinových korespondencí můžeme využít i v obětinách pro bytosti, se kterými pracujeme nebo které uctíváme. Tradičně se obětuje buď součást běžného jídla, čímž (znovu)vytváříme

BRUTNÁK LÉKAŘSKÝBRUTNÁK LÉKAŘSKÝ

Brutnák je v lidovém léčitelství často nazýván hvězdnicí. Jako rostlina je brutnák poměrně dobře rozeznatelná. Má šťavnaté ochlupené stonky, ochlupené listy a jasné modré květy hvězdicovitého tvaru. Včely brutnák milují.