Každodenní magie

Pod vlivem obsahu na sítích často podléháme dojmu, že je běžné denně provádět komplikované rituály. Nic ale není dál od pravdy. Stejně jako nemůžeme promeditovat celý den po vzoru mnichů v klášteře, nemůžeme ani celý den prokouzlit. V běžném běhu dní na to nemáme čas ani energii. 

I tak ale můžeme každý den okouzlit. Protože ochrany jsou jedním ze základů magické práce, přináším pár tipů na prosté rituály pro všední dny. Stejný přístup ale můžeme uplatnit v jakékoli jiné oblasti magického snažení a budovat tak svou praxi, udržovat kontakt s magií, držet si okouzlený pohled na svět a přitom se nevyčerpat.

Je vhodné se, jednou za čas, věnovat nějakému oboru či záměru cíleně. Alespoň jednou, dvakrát do roka provést hloubkové magické čištění a ochranu domácnosti stejně, jako jednou dvakrát do roka zajdeme na preventivku k zubaři. Ale dalších několik měsíců je naše péče o každodenním čištění zubů. A naše magické péče o sebe sama a naše záměry může mít stejně nenápadnou podobu. 

Kde hledat prostor pro jednoduché ochranné rituály? 

Zaměřte se na jídlo a vybírejte takové, které podpoří vaše záměry. Požádejte česnek, sůl či rozmarýn o ochranu vždy, když je přidáváte do vaření. 

Udržujte dobré vztahy s bytostmi. Ať jsou to předkové, místní duchové či bohové, průběžná práce s nimi, např. ve formě obětin, je dobrý způsob, jak si zajistit kontinuální podporu. 

Používejte ochranné symboly – na hrnku na kávu, na špercích, v diáři, autě i u vchodu do bytu nebo kanceláře. 

Zapojte rostlinné spojence do své kosmetické rutiny. Kopřivový šampon na vlasy, citronový sprchový gel, mátová pasta na zuby nebo masážní olej se skořicí, to vše vám může pomoci vybudovat další vrstvy ochrany bez toho, aby vás to stálo mnoho práce navíc.

Rostliny můžete zapojit i do úklidu vytvořením olejů či sprejů. Stejně poslouží i ocet do praní prádla. 

Při každém tomto drobném kouzelném úkonu se alespoň na chvilkou pozastavte a zaměřte se na to, co děláte a proč. Oslovte česnek v jídle, levanduli ve sprchovém gelu nebo citron v úklidovém prostředku a požádejte je o pomoc.

Hledejte cesty, jak magii zakomponovat do svého života, místo abyste hledali důvody, proč něco nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Druhá noc YuleDruhá noc Yule

Divoký hon a uctívání předků Druhá posvátná noc je nocí Zimního slunovratu. Soustředíme své myšlenky na důležitost domova, protože naši předkové nám připomínají, abychom se vyhnuli Divokému honu, známému také

DiviznaDivizna

Noční magická pochodeň, to je divizna (Verbascum densiflorum, angl. Mullein). Je známa pod lidovými jmény pastevcova hůl, pochodeň, nebeský oheň, zaječí vous, hřbitovní prach nebo třeba svatopetrská hůl.Jasně žluté květy