Kopřiva

Nenápadná a vytrvalá bylina, kterou najdete všude – to je kopřiva (Urtica dioica, angl. Nettle) . Patří mezi symboly jara.

Kopřiva je významnou ochrannou bylinou. Předurčuje ji k tomu i její anatomická stavba – nedá se snadno utrhnout, proti svým “nepřátelům” je vyzbrojena žahavými chloupky.

Rozsypání sušených listů kolem domu odežene všechny duchy a další entity, které by se chtěly dostat do vaší blízkosti. Zároveň je schopna velmi dobře zlomit jakákoli kouzla namířená proti vám.

Váčky naplněné sušenou kopřivou odhánějí kletby, zlo i ostatní negativní energie. Pokud držíte utrženou kopřivu v rukách, zažene to všechny zlé duchy okolo vás. Proti vlastním negativním emocím (žárlivost např.) můžeme kopřivu rozsypat i okolo sebe. Pomůže nám vyhnout se nepříjemným situacím.

Podle tradice byste měli, jestliže na sobě cítíte sílu cizího kouzla, smíchat sušenou kopřivu, mátu polej a hřbitovní prach (zde je možné použít diviznu, nikoli klasický hřbitovní prach). To všechno rozdrtit na jemný prášek. Směsí pak poprašte svoje oblečení i vlasy. Následujícího dne ráno vykartáčujete vlasy i oblečení, očistěte se kouřem z vhodné byliny a vypijte šálek čaje z kopřivy a máty.

Kopřiva v léčitelství podporuje rychlé uzdravování – čerstvé listy položené pod postel nemocného zažehnají nemoc a pomohu se nemocnému zotavit co nejdříve. Také můžete zkusit vykopat celou kopřivu i s kořeny, podržet ji v rukách a několikrát pronést jméno nemocného a jména jeho/jejích rodičů. Napo

Podle britského folklóru můžeme kus čerstvě utržené kopřivy vložit pod polštář těžce nemocného člověka. Pokud vydrží zelená, dotyčný se uzdraví, pokud zežloutne, pak již naděje na uzdravení není.
Říká se, že kopřiva je rostlinou, která spojuje různé světy.V některých tradicích je také uvedeno, že pokud je některé místo hojně porostlé kopřivami, vedou pod ním podzemní chodbičky skřítků a jiných elementálů.

Je také spojena s bleskem – za bouře se hází sušená kopřiva do ohně jako obětina za ochranu před bouří.
Její primární funkcí je tedy ochrana všeho a všech.
Výjimečně se také používá i pro kouzla lásky – resp. v kouzlech pro zvýšení vášně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

MátaMáta

MÁTA (Mentha spp.) je oblíbenou letní bylinkou zahrnující mnoho a mnoho druhů.V rámci magické praxe můžeme u nás v ČR využít zejména mátu peprnou, mátu klasnatou nebo mátu polej (polej

Neděle a SunnaNeděle a Sunna

Z anglického či německého jména pro neděli (Sunday, der Sonntag) je zřejmé, že neděle byla našimi předky spojována se Sluncem. V germánské pohanské tradici tedy s bohyní Sunnou (Sol),V severské