Kozlík Lékařský

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ (Valeriana officinalis, angl. Valerian) odvozuje svůj název z latinského “valere”, což znamená „buď v pohodě“ nebo „buď silný“.

O kozlíku se v historii často mluví jako o všeléčivém.
Používal se např. k léčbě šoku během 1. světové války, k utlumení bolestí hlavy, proti úzkosti nebo v léčbě epilepsie. Svatá Hildegarda z Bingenu ve středověku navrhla, aby se kozlík lékařský používal jako prostředek ke spánku, stejně jako se používá dnes.

Díky svým četným léčivým vlastnostem a historickému použití může být kozlík používán v nejrůznějších léčebných kouzlech a rituálech.

Víra, že kozlík lékařský dokáže léčit nemoci i předcházet nemocem, a také díky jeho štiplavé vůni, si mnoho tradic uvědomovalo jeho sílu v ochraně před zlými duchy.

Kozlík lékařský si můžete pověsit ve svém domě na ochranu před zlými nebo negativními energiemi a duchy. Nasypání jemného prachu ze sušeného kozlíku lékařského na vaše vchodové dveře zabrání vstupu nezvaných hostů.

Kromě jeho použití v léčebné a ochranné magii se také věří, že kozlík podporuje lásku a milostné city.
Vzhledem k myšlence, že může přitahovat zvířata a milovníky, je kozlík lékařský mocnou bylinkou pro kouzla lásky a štěstí – nebo obecně jen pro přitažení něčeho k vám.

Sedativní vlastnosti kozlíku lékařského z něj pak dělají perfektní bylinu pro spánek a magii snů.
Zahrňte kozlík lékařský do sáčků na spaní nebo pijte jako čaj na uvolnění nervů před spaním.
V lidovém léčitelství má nezastupitelné místo jako sedativní bylina. Přirozeně navozuje spánek, působí také proti křečím a je mírným prostředkem proti bolestem hlavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DianaDiana

Diana byla římská bohyně lovu a lesů, ale také porodů, dětí, plodnosti, cudnosti, otroků, měsíce a divokých zvířat. Diana, jejíž jméno může být přeloženo jednoduše jako „božská“, byla dcerou Jupitera

InannaInanna

Bohyně, s níž se dnes seznámíme, je spojená s láskou, sexem, válkou, plodností i politickou mocí. Sumerové ji uctívali jako Innanu a obyvatelé Babylonie ji znali pod jménem Ištar. Byla