Král Holí

Král holí sedí na svém trůně a drží v ruce rozkvetlou hůl, symbol kreativity a vitality. Jeho trůn a kápě jsou ozdobeny salamandry, s nimiž se potkáváme u všech dvorních karet barvy Holí. Stejně tak tu můžeme vidět i lvy, kteří stejně jako na kartě Síly představují vášeň a zde také odvahu a sebevědomí.

Salamandr, který se zakusuje do vlastního ocasu nám připomíná nejen nekonečno jako takové, ale také neustále se opakující kuráž čelit překážkám, které Krále potkávají. Král je totiž skutečným vůdcem, který se na své místo dostal díky neutuchající odvaze a odhodlání.

Zatímco Rytíř holí byl plný dynamiky a oplýval zábavnou a kreativní energií, která však byla dost nestabilní, Král již je jinde. Již to není ten arogantní a nadšený chlapec. Je to muž, co zmoudřel a naučil se, že není nutné za každou cenu pobíhat kolem dokola, aby dosáhl, po čem touží.

Král je stejně jako ostatní karty Holí plný tvůrčí jiskry, ale nezůstává jen u myšlenky a představ. Jeho kvality spočívají v prosazení ideje a jejího předvedení v konkrétní akci. Není to žádný snílek ani dobrodruh, ale zralý vůdce, který vzbuzuje přirozený respekt.

Všichni Králové v Malé Arkáně něčím vynikají (koneckonců, jinak by se nestali králi) a Král Holí není výjimkou. Jeho „speciální dovedností“ je právě schopnost inspirovat a zažehnout jiskru v těch, kteří ho následují.

Ta tam je Rytířova divokost. Král je sebevědomý, autoritativní a důstojný. Umí se postarat o lidi kolem sebe a nemá zapotřebí dýchat jim na záda, aby se přesvědčil, že plní zadané úkoly. Je si dostatečně jist svou pozicí, aby delegoval povinnosti a byl si jist, že je všichni plní tak, jak mají.

Umí prosadit své vize a nadchnout pro ně ostatní.
Jako všichni představitelé Holí i Král holí v sobě obsahuje vášeň, ale v jeho podání je tato vášeň ovládaná a využívaná jako palivo k dosažení cíle.

Král holí však může ve své temné polaritě sklouznout k příliš vysokým očekáváním. Může pak být náročný k sobě i k těm, kterým vládne. Pokud vyjde v nepříznivé pozici, umí se z inspirátora stát netrpělivým tyranem, který nedá pokoj, dokud nebude vše podle jeho představ.

Ve své vysoké polaritě je však někým, na koho se můžeme spolehnout. Je to muž činu, který drží slovo a zná hodnotu svého slibu.

Pokud nám ve výkladu nevyjde jako konkrétní osoba, může být znamením, že my sami jsme připraveni přijmout roli moudrého lídra, který odvážně a neohroženě naplňuje svoje vize a inspiruje lidi kolem sebe k tomu, aby se vydali za ním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

JadeitJadeit

Jadeit je minerálem harmonie, čistoty a klidu. V čínské kultuře symbolizoval moudrost, spravedlnost, lásku, odvahu i skromnost. Na dálném východě byl ceněn více než zlato a díky tomu, že se