Skořice

Skořice (Cinnamomum verum)

Nejstarší dokumentace obchodu se skořicí je z Mezopotámie, někde mezi 8000 a 2000 př.nl. Skořice byla běžně používaným kořením, které se rychle rozšířilo po obchodních cestách starověku díky své příjemné vůni a všestranným zdravotním přínosům.

Skořice je jako taková hluboce spojena se spiritualitou a lze ji použít ke spojení s duchy, božstvy a ostatními světy.

Starověcí Egypťané ji používali také jako parfém, s největší pravděpodobností k přilákání opačného pohlaví. Bez ohledu na původ se skořice běžně používá v moderních kouzlech lásky a jako mírné afrodiziakum.

Nicméně stejně účinná je skořice i v rituálech k přilákání prosperity, k získání hmotného majetku a pro všeobecnou duchovní komunikaci spojenou s věštěním.

Stejně dobře funguje v kouzlech léčebných, protože přináší velký potenciál a velkou sílu.

Z léčitelského hlediska se skořicová kůra nejčastěji používá jako protizánětlivý doplněk k jiným bylinám, který pomáhá zmírnit nevolnost, zvracení, nadýmání a špatné trávení. Jako mírný stimulant se také používá k urychlení zotavení.

Může být použita k léčbě mírného průjmu a žaludečních vředů. Skořice se také používá k léčbě mírného nachlazení, chřipky a kašle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

HeřmánekHeřmánek

Další letní bylinou je HEŘMÁNEK (Matricaria chamomilla). Tradičně byl heřmánek spojován se Sluncem, už staří Egypťané zasvětili rostlinu jako posvátnou bohu Ra. Sladkou vůni používal tento národ jako parfém. Jako

KdouloňKdouloň

KDOULOŇ (Cydonia oblonga, angl. Quince) je pozapomenutý ovocný strom, který se ale objevuje v lidových legendách po celém světě. Někteří věří, že to byla právě kdoule, která je zmíněna coby