Skořice

Skořice (Cinnamomum verum)

Nejstarší dokumentace obchodu se skořicí je z Mezopotámie, někde mezi 8000 a 2000 př.nl. Skořice byla běžně používaným kořením, které se rychle rozšířilo po obchodních cestách starověku díky své příjemné vůni a všestranným zdravotním přínosům.

Skořice je jako taková hluboce spojena se spiritualitou a lze ji použít ke spojení s duchy, božstvy a ostatními světy.

Starověcí Egypťané ji používali také jako parfém, s největší pravděpodobností k přilákání opačného pohlaví. Bez ohledu na původ se skořice běžně používá v moderních kouzlech lásky a jako mírné afrodiziakum.

Nicméně stejně účinná je skořice i v rituálech k přilákání prosperity, k získání hmotného majetku a pro všeobecnou duchovní komunikaci spojenou s věštěním.

Stejně dobře funguje v kouzlech léčebných, protože přináší velký potenciál a velkou sílu.

Z léčitelského hlediska se skořicová kůra nejčastěji používá jako protizánětlivý doplněk k jiným bylinám, který pomáhá zmírnit nevolnost, zvracení, nadýmání a špatné trávení. Jako mírný stimulant se také používá k urychlení zotavení.

Může být použita k léčbě mírného průjmu a žaludečních vředů. Skořice se také používá k léčbě mírného nachlazení, chřipky a kašle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Luna radíLuna radí

V pondělí nad ránem Jupiter vytrhuje ze sna. Dopoledne využijte pro své plány optimismus Slunce. S jeho úsměvem hned vše půjde snáz Večer ohlídejte zkratovité myšlení Uranu. Posekejte trávníky a

TýrTýr

Týr je který je znám také jako Tiw, či Ziu, byl Římany ztotožňován s Martem, nicméně jeho působnost je mnohem širší. Je sice bohem války, ale také bohem spravedlnosti.Jedním z