KUCHYŇSKÁ A DOMÁCÍ MAGIE

Kuchyňské čarodějnictví spadá do širšího pole domácí magie, se kterou je silně provázané. Magie rodinného krbu, jak se někdy domácí magii říká, se týká našeho domu či bytu, jeho (hmotných i nehmotných) obyvatel a jejich dobrého prospívání ve všech oblastech života.

Na to se váží techniky prosperitní magie s cílem hmotného zajištění; ochrany před magickými i světskými riziky nebo kouzla zaměřená na podporu zdraví a dobrých vztahů v rodině.

Kuchyňská magie nám tedy spíš než to, CO děláme, říká, JAKÝM způsobem toho dosahujeme.

Prostřednictvím jídla a pití, vaření, pečení, stolování nebo v širším slova smyslu pomocí toho, co máme ve své kuchyni a svém domově k dispozici.

Kuchyňské čarodějnictví je obvykle velmi jednoduché a praktické. Je to magie v té nejjednodušší formě a nezabere o moc víc času, než běžná příprava jídla. Budete potřebovat o trošku víc soustředění, o kousek víc vůle a zapojení těch správných emocí. Můžete do něj zařadit i nějaké to “pošetilé mávání kouzelnou hůlkou” nebo různé efektní pomůcky, aby to na oko a na pocit vypadalo ještě kouzelněji. Nic z toho ale není potřeba. Prkénko, nůž, kastrol a vařečka jsou vše, co budete potřebovat.

Díky svému spojení s jídlem má kuchyňská magie blízko k bylinkaření, léčitelství a přírodě a přírodní magii obecně. Berte proto označení “kuchyňská magie” za volný termín s velmi rozmazanými hranicemi.

V posledních letech se vyrojila spousta označení magické a čarodějnické praxe, která se snaží specifikovat, čím se ten který praktikující zabývá. Tato značení jsou dobrá hlavně pro vyhledávání na internetu a sítích, případně pro rychlou odpověď, když se vás nějaký kolega zeptá, čemu se věnujete. Praxe většiny čarodějek a kouzelníků bude vždy mnohem širší, hlubší a barvitější, než zvládne obsáhnout jeden nebo dva termíny.

Přesto se hodí umět o své praxi přemýšlet a pojmenovat cesty, po kterých jdeme. Jaké názvy byste pro sebe a svou praxi použili?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

MalachitMalachit

Malachit je minerál spojený s ženstvím a ženskou energií. Staří Egypťané ho přisuzovali bohyni Hathor a nazývali ženským kamenem. Z toho pramení i jeho léčebné uplatnění. Malachit rezonuje s ženskými