Kuchyňské čarodějnictví spadá do širšího pole domácí magie, se kterou je silně provázané. Magie rodinného krbu, jak se někdy domácí magii říká, se týká našeho domu či bytu, jeho (hmotných i nehmotných) obyvatel a jejich dobrého prospívání ve všech oblastech života.
Na to se váží techniky prosperitní magie s cílem hmotného zajištění; ochrany před magickými i světskými riziky nebo kouzla zaměřená na podporu zdraví a dobrých vztahů v rodině.
Kuchyňská magie nám tedy spíš než to, CO děláme, říká, JAKÝM způsobem toho dosahujeme.
Prostřednictvím jídla a pití, vaření, pečení, stolování nebo v širším slova smyslu pomocí toho, co máme ve své kuchyni a svém domově k dispozici.
Kuchyňské čarodějnictví je obvykle velmi jednoduché a praktické. Je to magie v té nejjednodušší formě a nezabere o moc víc času, než běžná příprava jídla. Budete potřebovat o trošku víc soustředění, o kousek víc vůle a zapojení těch správných emocí. Můžete do něj zařadit i nějaké to “pošetilé mávání kouzelnou hůlkou” nebo různé efektní pomůcky, aby to na oko a na pocit vypadalo ještě kouzelněji. Nic z toho ale není potřeba. Prkénko, nůž, kastrol a vařečka jsou vše, co budete potřebovat.
Díky svému spojení s jídlem má kuchyňská magie blízko k bylinkaření, léčitelství a přírodě a přírodní magii obecně. Berte proto označení “kuchyňská magie” za volný termín s velmi rozmazanými hranicemi.
V posledních letech se vyrojila spousta označení magické a čarodějnické praxe, která se snaží specifikovat, čím se ten který praktikující zabývá. Tato značení jsou dobrá hlavně pro vyhledávání na internetu a sítích, případně pro rychlou odpověď, když se vás nějaký kolega zeptá, čemu se věnujete. Praxe většiny čarodějek a kouzelníků bude vždy mnohem širší, hlubší a barvitější, než zvládne obsáhnout jeden nebo dva termíny.
Přesto se hodí umět o své praxi přemýšlet a pojmenovat cesty, po kterých jdeme. Jaké názvy byste pro sebe a svou praxi použili?