MAGICKÉ MINERÁLY: LAPIS LAZULI

Lapis lazuli je považován za minerál, který nám pomáhá zbavit se utrpení, bolesti a nenávisti a vede nás na cestě k osvícení.

Funguje ale také jako ochranný kámen, který umí rozpoznat útoky z nehmotného světa, odrazit je a vrátit negativní či škodlivou energii těm, kdo ji k nám vyslali.

Otevírá třetí oko a je spojen s krční čakrou, takže je výborným pomocníkem při problémech s komunikací.

Učí nás, že slova mají moc a že s touto mocí musíme zacházet moudře. Může odvrátit kletbu nebo nemoc vyvolanou zlými slovy (ať už vyslovenými úmyslně či nevědomky).

Harmonizuje fyzickou, emoční, mentální a spirituální úroveň našeho bytí. Přináší klid a je velmi vhodný pro meditace. Pomáhá zbavit se stresu a může pomoci při prevenci deprese či syndromu vyhoření.

Povzbuzuje nás, abychom převzali kontrolu nad svým životem, odhaluje vnitřní pravdu a pomáhá nám ve vědomém přístupu ke komunikaci a v sebevyjádření. Pomáhá nám ale také přijmout pravdu, kterou v danou chvíli nevidíme nebo vidět nechceme.

Posiluje v nás cit pro spravedlnost, otevřenost a férovost.

Díky lapisu lazuli se můžeme naučit lépe aktivně naslouchat a posílit a vztahy s ostatními.

Pokud ho položíme pod polštář, může přivolat věštecké sny.

V terapii je výborným pomocníkem při bolestech hlavy, migrénách či závratích. Snižuje tlak v oblasti hlavy a má pozitivní vliv na funkci štítné žlázy a brzlíku.

Příznivě působí na krevní oběh a posiluje imunitu. Pomáhá i při zánětu průdušek a nespavosti.

Tipy na využití lapis lazuli:

Pokud se potýkáte s úzkostí, držte kousek lapis lazuli v dlani. Už to samo o sobě může přinést úlevu.

Kousek leštěného lapisu lazuli vložte do směsi olivového a levandulového esenciálního oleje. Před spaním si trochou oleje pomažte zápěstí. Uvolníte se a budete lépe spát.

Lapis lazuli nošený ve formě šperku může uklidní vaše nervy a pomůže vám třeba před náročným pohovorem nebo zkouškou.

Přiložený na oblast třetího oka pomůže lapis lazuli při meditaci. Vaše mysl bude jasná a soustředěná.

Čištění a péče:

Lapis lazuli čistíme pod proudem vlažné body a nabíjíme za měsíčního svitu. Lze jej nabíjet i na přímém slunci, ale jen po krátkou dobu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

RoutaRouta

Další výrazně magickou bylinkou je ROUTA (Ruta graveolens, angl. Rue). V některých oblastech je routa známa jako královna magických bylin, protože má extrémně široké magické využití. A to jak samostatně,

KopřivaKopřiva

V dnešním pokračování seriálu o pryskyřicích se zaměříme na kopaivu, gugul, karayu a sandarak.Kopaiva (Copaifera) První zmínka o kopaivě se datuje do roku 1535. Ale trvalo dalších cca 113 let,

Zimní slunovratZimní slunovrat

Lidé slavili svátky spojené se Zimním slunovratem již od nepaměti. Oslavy návratu slunečního boha a prodlužujících se dní jsou silnou součástí evropské kulturní tradice, která se do dnešní doby zachovala