MALÁ ARKÁNA: DEVĚT PENTAKLŮ

Devítka pentaklů ukazuje dobře oblečenou ženu stojící uprostřed krásné vinice. Na sobě má zlatý splývavý šat a červený baret, znamení bohatství a společenského postavení. Vinná réva za ní je obtěžkána hrozny a zlatými mincemi, symbolizujícími plodnost a úspěch.

Pravá ruka ženy spočívá na jedné z mincí, což naznačuje její zdravý vztah k penězům a majetku. Na druhé ruce jí klidně sedí dravý pták. Tento pták však nemusí lovit, jeho majitelka má již vše, co potřebuje.

Devítka pentaklů vypovídá o tom, že jste dlouze a tvrdě pracovali a nyní nastal čas vychutnat si výsledky své práce. Díky vašemu úsilí, sebevědomí a disciplíně jste dosáhli zaslouženého úspěchu a vytvořili si stabilní zázemí. Nyní se můžete pohodlně usadit a užívat si luxusu a požitků.

Když se ve výkladu objeví Devítka pentaklů, nebojte se odměnit za svou předchozí práci. Už jste toho spoustu dokázali, a přestože ještě nejste v cíli, dostáváte nyní příležitost, abyste si uvědomili, co vše se vám podařilo. Je to také ta správná chvíle načerpat novou energii do závěrečné fáze vašeho snažení.

Devítka pentaklů vypovídá o finanční nezávislosti. Žena na této kartě si vytvořila luxusní životní styl vlastním přičiněním a úsilím. Povzbuzuje vás k tomu, abyste udělali totéž a vytvořili si hojnost a nezávislost, z nichž budete mít prospěch nejen nyní, ale zejména v dlouhodobém horizontu.

Moudře investujte, abyste ze svého bohatství vytěžili co nejvíce. Nespoléhejte na podporu druhých, ale sami se přičiňte o to, abyste si vybudovali potřebné zázemí.

Ačkoli se pentakly obvykle zaměřují na materiální bohatství a zisk, tato karta také naznačuje, že jste v souladu s prostředím kolem vás. Vážíte si krásy a hojnosti, které se nacházejí v přírodě, a můžete využít tuto energii, aby vám vnesla potěšení a radost do života.

Uspokojení vám může přinášet zahradničení nebo třeba procházky v přírodě, kde se můžete potěšit nádherou okolní zeleně.

Pokud pro vás tato karta představuje cíl (spíše než současnou realitu), berte ji jako povzbuzení. Máte na to. Můžete si vybudovat život, jaký chcete. Udělejte si přehled o svých schopnostech a zdrojích a přemýšlejte o tom, jak je můžete využít.

Obrácená karta pak může přinášet otázky, zda jsme si dostatečně vědomí své hodnoty. Někdy poukazuje i na to, že se nedokážeme zastavit a místo neustálého se pachtění za bohatstvím si prostě jen užít to, co jsme nashromáždili a čeho jsme dosáhli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DianaDiana

Diana byla římská bohyně lovu a lesů, ale také porodů, dětí, plodnosti, cudnosti, otroků, měsíce a divokých zvířat. Diana, jejíž jméno může být přeloženo jednoduše jako „božská“, byla dcerou Jupitera

Druhá noc YuleDruhá noc Yule

Divoký hon a uctívání předků Druhá posvátná noc je nocí Zimního slunovratu. Soustředíme své myšlenky na důležitost domova, protože naši předkové nám připomínají, abychom se vyhnuli Divokému honu, známému také