Květen

Užívejte si jaro plnými doušky. Nyní nastal čas, kdy se nachází mnoho rostlin v plném rozkvětu. Třešně se zahalily do nádherného bílého a růžového závoje, louky jsou posety pampeliškami. Není ještě opravdové teplo, ale my už si užíváme prvních skutečně teplých jarních dní tohoto roku.

Pokud máte chuť, můžete tento měsíc uctít velkou bohyni Flóru, která nám darovala toto barevné, vonící květinové bohatství. Pozvěte své kamarádky a připravte osvěžující májovou dobrotu.

Tuto oslavu můžete velmi hezky uspořádat ve své vlastní zahradě, kde můžete také věnovat bohyni Flóře záhon květin. Ozdobte terasu všemi možnými květinami a květinovými věnci a oblečte si oblečení z lehkého materiálu s letním vzorem. Také váš oltář by měl být v tomto měsíci bohatě ozdobený květinami a girlandami. Tímto způsobem si do svého domova přitáhnete životní sílu přírody.

Čarodějné svátky v květnu

1.květen: svátek řecké bohyně Maia

Maia je považována za babičku magie. Je to porodní bába, bohyně nočního nebe a velká věštkyně.

  1. květen: svátek irské bohyně Sheily na Gig
    Tato, trochu strach nahánějící bohyně vyznává absolutní otevřenost. Její jméno je možné přeložit jako „ošklivá stará ženština“, a proto takto se nejmenuje bezdůvodně. Pokud v tento den položíte vaše oblečení na hlohový keř, ochráníte se před chudobou.
  2. květen: svátek irské bohyně Inghean Bhuidhe
    Jméno této bohyně začátku léta znamená v překladu „zlatovlasá dívka“. Ihgrhean Bhuidhe je uctívána 6. května, protože v tento den začíná v Irsku léto.
  3. květen: svátek řeckého boha Pana
    Pan je bůh pastýřů a lesů. Pro čarodějky ztělesňuje prototyp ideálního muže, divokého a něžného zároveň. Podle něho se jmenuje i krásně znějící Panova flétna. Zařiďte si v lese oltář a vyproste si, aby byl bůh Pan přítomen. Zcela jistě budete cítit jeho přítomnost a sílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

JasanJasan

Tento strom (rod Fraxinus, angl. Ash tree) je znám léčivými a ochrannými kouzly. Hůlky, amulety, kousky dřeva…to vše lze využít. Strom přinášející život a ochranu. Strom, který je znám jako

TiamatTiamat

Babylónský epos o stvoření světa Enúma eliš nám přináší příběh o bohyni Tiamat. Vypráví, že na počátku nebylo nic než dva principy bytí: Apsú, duch sladkých vod, a Tiamat, duch