Láska a vášeň v kouzelné kuchyni

Láska prochází žaludkem a sdílení jídla je znakem náklonnosti i důvěry. Ať už je to snídaně v posteli, piknik v přírodě nebo romantická večeře, jídlo máme spojené s milostnými vztahy a intimitou. Pokrmy lásky můžete připravovat pro sebe na podporu sebelásky a naladění se na milostný vztah, po kterém toužíte, ale také pro milovanou osobu nebo nový objev, abyste si naklonili milostnou štěstěnu na vaši stranu.

V lidové magii i moderních grimoárech nalezneme pokrmy a kouzla, které mají druhou osobu donutit se do vás zamilovat nebo setrvat ve vztahu. Myslete na to, že bývá obvykle snažší někoho získat, než se ho zbavit. Navíc udržet dlouhodobě takhle silné kouzlo nad druhým člověkem je takřka nemožné. Lidé mají svobodnou vůli, která se dřív nebo později projeví. Vztahy založené na nátlaku (magickém či jiném) navíc nebývají šťastné. Pozor bychom si měli dát také na formulaci záměru, aby dohra “navěky” nebyla na hřbitově.

Právě probíhající Beltain je mj. svátkem lásky a milování. O téma lásky v kuchyni jsme se otřeli už během valentýnských oslav, dnes se tedy podíváme hlavně na to, jak přilákat od kuchyňského stolu do našich životů vášeň.

Ze zeleniny jsou nejznámějšími afrodiziaky avokádo a chřest, jehož sezóna právě začíná. Můžete připravit polévku, rizoto nebo ho zapéct se šunkou. Může být i vhodnou přílohou ke krevetám. Ty můžeme, pro dodání peprnosti, připravit s troškou chilli. Další z afrodiziakálních plodů moře jsou ústřice.

Jako dezert můžete připravit čokoládovou pěnu nebo dort, který můžete doplnit jahodami. Z těch můžete také připravit salát, do kterého se hodí i banány, fíky a maliny. Pokud byste raději něco slaného, připravte bagetky s kozím sýrem, pršutem a fíky.

Mezi afrodiziaka se počítá i alkohol, ale ten má možná spíš co dočinění s odstraněním zábran. S kořením buďte raději opatrní. Ne každý má rád kořeněná či pálivá jídla a muškátový oříšek obsahuje psychoaktivní látky. Naopak šafránem můžete vyjádřit nejen své milostné touhy, ale také to, jak moc drahý je vám váš protějšek.

Užívejte si beltainový čas a budeme rádi, když se s námi podělíte o zážitky ze svých oslav.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související