Jsem čáryfuk 21. kategorie – Čarodějná kavárna, díl 7.

Jsem čáryfuk

Vítejte v čarodějné kavárně Estärä, kde ve svém kouzelném kotlíku vaříme s příchutí magie. Jmenuji se Gaurí a dnes jsme se s Adélou a Káťou popovídaly o tom jaká je vaše magie. Má tu “správnou” nálepku? Může být eklektická praxe něco víc než jen patologický projev ADHD? Je v pohodě nazývat se kněžkou, bohyní či novodobým druidem. Poslechněte si novou epizodu našeho podcastu.

Baví vás náš podcast?

Zaregistrujte se do našeho newsletteru a nezmeškejte tak jediný díl z naší Čarodějné kavárny.

Obsah dílu

Jak se správně zařadit mezi ostatní praktikující, aby bylo jasné, jakou magii děláme? Jak se odlišit, a přitom se vyhnout posměškům?

Kněžka nebo ne?

Káťa vypráví, že má problém s titulem “kněžka”, protože věří, že si ho nelze jen tak přidělit. Podle ní by tento titul měl být udělen někým jiným nebo by měl vycházet z dlouhodobé tradice. Diskutuje o tom, jak těžké je najít správné označení, které by znělo dostatečně cool, ale zároveň nevzbuzovalo posměch. Alternativní názvy jako “čarodějka” nebo “vědma” mohou také působit staromódně nebo legračně.

Magická manikúra

Diskuze se dotýká i vnějšího vzhledu praktikantů magie. Káťa si dělá legraci, že bez správné pedikúry a manikúry se nemůže člověk cítit jako plnohodnotný praktikant magie. Na druhé straně, označení jako “bosorka” evokuje špatnou pedikúru a špinavé bosé nohy, což se jí nelíbí.

Potřeba nových nálepek

Čeština nás nechává na holičkách, když hledáme vhodná přízviska. Vzniká tak potřeba vytvořit nové názvy, které by byly vhodné pro moderní praktikanty magie. Jak by se mohla nazývat krásná, mladá, chytrá a nesmírně skromná čarodějka?

Eklecticismus a jeho výhody

Adélka sdílí svůj pohled na eklektickou praxi. I když původně chtěla najít jednu věc, která by ji naprosto pohltila, zjistila, že v magii nedokáže být monogamní. Miluje různé magické směry a ráda je kombinuje. Toto zaměření jí umožňuje udržovat svou praxi svěží a zajímavou, aniž by se unavila nebo vyhořela.

Identifikace v rámci magické komunity

Je těžké najít vhodné označení nejen pro nezasvěcené, ale i v rámci magické komunity. Každý se chce nějak zařadit, aby nevypadal amatérsky, ale zároveň je těžké najít název, který by byl univerzálně přijatelný a respektovaný.

Rivalita a potřeba výjimečnosti

Někteří praktikanti si přidělují tituly jako “vtělení bohyně” nebo “druid”, což může být považováno za příliš ambiciózní nebo dokonce směšné. Takové nálepky mohou vést k rivalitě a nepochopení v rámci komunity.

“V magii i v životě platí: Nehledejte nálepky, hledejte své pravé já. Magie je jedna, cesty k ní jsou různé.”

Další díly

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

JantarJantar

Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá

Luna radíLuna radí

V úterý vstupuje Měsíc ve 3:23 hodin do Střelce. Se zvídavým a hravým Měsícem ve Střelci rozhodně nezůstávejte sami doma. Navštivte výstavy a přednášky o všem co vás baví. Věnujte

Karta SlunceKarta Slunce

Slunce je jednou z nejradostnějších a zároveň nejjednodušších tarotových karet. Možná proto, že skutečná radost je v zásadně jednoduchá, nekomplikovaná a jednoznačná, tak jako karta Slunce. Těžká práce (zeď) je