Líska

Líska je dalším stromem, který připomíná blížící se jaro.
Lískový keř (Corylus avellana, anglicky Hazel) je znám jako keř poznání.
V tradičním čarodějnictví je líska bránou mezi světy. Stojí na hranici našeho fyzického světa a světa spirituálního.

Je spojena se starobylými silami. Umí hovořit s tekoucí vodou, ale zejména s velkým hadem, který sídlí hluboko pod zemí. I díky svému spojení s tímto hadem umí líska, podle tradičních směrů, odradit nebezpečné hady tady na Zemi. Stačí kolem nich nakreslit kruh, případně se hada dotknout lískovou větví.
Nesmíme zapomenout ani na schopnost vyhledat vodu – právě s použitím lískových prutů. Větvičky lísky nám ale mohou odhalit i poklady skryté pod zemí. Pro takovou příležitost se musí nařezat o svatojánské noci.

Tři větičky z tohoto stromu či keře, zavěšené na rám dveří či okna, chrání obydlí před bleskem i ohněm. Stejně může pomoci i hromádka lískových oříšků kdekoli v místnosti. Lískové oříšky navíc přinášejí do domova hojnost a štěstí, také podporují fyzickou plodnost. A to nejen u lidí, ale i u zvířat.

Z tohoto keře se vyrábí účinné magické hůlky. Líska pomůže s vyvoláváním různých entit, ale je nutné její odříznutí zpečetit troškou vlastní krve. V některých tradicích navíc platí, že se tak musí stát během první noci po temném Měsíci, hodinu před úsvitem, a ze stromu, který ještě nikdy neplodil.

Usnutí pod lískou se z mnoha důvodů nedoporučuje. Pokud se ovšem nechcete spojit s přírodními duchy. V tomto případě je líska velmi vhodným stromem, avšak je stále nutno dbát na vlastní bezpečí.
Jakkoli je tento strom spjat s časným jarem, jeho plody jsou propojeny s nocí všech svatých (event. pohanský svátek Samhain).

Lísku můžete také využít ke spojení s předky, resp. k nalezení tohoto spojení. Vytvořte si se stromem vztah, přinášejte obětiny, rozjímejte pod jeho větvemi.

Vyrobit si zvládnete i vykuřovadlo z listů lísky, listů olše, pelyňku a kadidla, které vám pomůže pro cesty do jiných světů. Opět připomínám, že opatrnost je na místě.
Jestliže trpíte neopodstatněným strachem, úzkostmi a stresem, noste u sebe kousek lískového dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Luna radíLuna radí

V úterý vstupuje Měsíc ve 3:23 hodin do Střelce. Se zvídavým a hravým Měsícem ve Střelci rozhodně nezůstávejte sami doma. Navštivte výstavy a přednášky o všem co vás baví. Věnujte

CailleachCailleach

Bohyně Cailleach je spojená zejména se skotským a irským folklórem a je ztělesněním temné bohyně v podobě stařeny. Bývá popisována jako stará žena s modrou kůží, třetím okem a dlouhými

Tygří okoTygří oko

Tygří oko má silnou zemitou energii, která posiluje naši vůli, koncentraci a psychické schopnosti. Je to ochranný kámen, který byl tradičně nošen jako talisman proti malevolentním kouzlům a kletbám.Pomáhá nám