Lokální a exotické suroviny v magii

Léto je dobou výletů a dovolených. Vydáváme se za humna i na druhý konec světa a na cestách ochutnáváme neznámá jídla, navštěvujeme obchody místních tvůrců a jako suvenýry si přivážíme kosmetiku, byliny, koření, oleje a další typické výrobky a potraviny.

Aniž bychom vystrčili nos z bytu, máme celý svět jako na dlani díky internetu a můžeme objednávat zboží ze zemí za sedmero horami, které nám doručí až ke dveřím.

Má smysl pořizovat byliny, které u nás nerostou a do puntíku následovat kouzla od zaoceánských praktikujících? Jakou roli hrají lokální a jakou exotické produkty v čarodějnické praxi?

Využívání lokálních surovin je důležitou součástí čarodějnictví. Dává smysl seznámit se se svými sousedy a stát se součástí světa, která nás obklopuje. Pro používání lokálních surovin mluví i jejich dostupnost. Z hlediska účelnosti je dokonce vhodné založit praxi na místních surovinách. Rostliny, které můžete sesbírat za domem a suroviny, které nakoupíte v každé večerce a běžně je máte doma jsou jistotou, že cokoliv se stane, máte možnost okamžitě a flexibilně řešit. Ideálně bez toho, abyste vystrčili nos z vlastního domu.

Svět je ale díky internetu velmi malé místo a bez problémů můžeme sehnat zajímavé, exotické a magicky vysoce účinné ingredience z druhého konce světa. Jejich vstup do českých magických kabinetů je dán mj. tím, že vedoucí osobnosti soudobého čarodějnictví pochází převážně ze západní Evropy a Spojených států. Jejich příroda je plná rostlin, které u nás běžně nerostou, ale o kterých čteme v jejich publikacích a které vidíme v jejich videích. Používání exotických a nelokálních surovin má ale historii starou, jako lidstvo samo. To, co není místní a známé má okolo sebe auru tajemna a časová a finanční náročnost jejich získání, nutnost čekat a následně s drahými produkty šetřit, přidává další vrstvu magie do našich kouzel.

Jak lokální, tak exotické suroviny mohou být stálicí v magických praxích a záleží na každém z nás, jak se rozhodneme svou osobní praxi postavit.

Jak jste na tom vy, dáváte přednost místním surovinám, upravujete složení kouzel a receptů nebo spíše využíváte exotické suroviny, abyste dodrželi recepturu? 📷⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

SmrkSmrk

SMRK (Picea, ang. Spruce) je v lidové magii strážcem času a snů. Jako další stálezelené stromy je i smrk spojen s nesmrtelností. Nejstarší exemplář smrku na Zemi je tzv. Old