Potřeba a radost

Dnešní svět nám nabízí nepřeberné množství věcí, produktů a služeb, za které můžeme utrácet peníze. Reklama na nás hrne záplavu podnětů, které nám slibují, že když si koupíme to či ono, náš život bude lepší, naše pleť zářivější, a naše domácnost harmoničtější.

K tomu připočteme všechny ty nutné výdaje, bez nichž se naše každodenní realita neobejde, jako jsou potraviny, nájem, energie a podobně, a hned vyvstává logická otázka, zda koupě kurzů, kde se naučíte kouzlit a čarovat, není zbytečný luxus. Něco jako super drahý krém, co vám slibuje vyhladit vrásky a zároveň vyladit čakry. Sice by se vám líbilo si ho koupit, ale červíček v hlavě vám našeptává, že váš rozpočet už víc položek „pro radost“ nemusí unést.

Můžeme tady argumentovat tím, že potěšit se koupí něčeho, co vám přinese pozitivní emoce, není zbytečné. Že duše má taky svoje potřeby.

Můžeme vám připomenout, že trávit čas v komunitě stejně naladěných lidí, prospěje vaší psychice víc než masáž nebo večeře a kino (abychom zůstali ve srovnatelných cenových relacích).

A můžeme vést debaty o tom, že radost není luxus, který si musíme odpírat.

Ale to není účelem našeho dnešního zamyšlení. My si totiž nemyslíme, že naučit se pracovat s magií je něco jako vetřít si drahé sérum do pokožky nebo užít si příjemný kulturní zážitek.

Není to něco, co k vašemu životu připnete navrch jako roztomilou růžovou mašličku, kterou můžete kdykoliv sundat a nahradit něčím jiným, podobně líbivým.

Respektive, může to tak být, pokud si z toho, co vám svět magie nabízí, vyberete jen atraktivní obal a nepodíváte se, co se skrývá pod ním. Pokud ale pochopíte, že magie není způsob, jak zaplnit nudu ve všední každodennosti, ale ucelený systém, díky němuž se před vámi otevírají dveře k naplněnému, smysluplnému a zajímavějšímu životu, kde se z pozice pasivní figurky na šachovnici reality stáváte šéfem toho, co se kolem vás děje, všechno se najednou objeví v úplně nové perspektivě.

Magie vám může pomoci najít kontrolu nad události a jevy, které tvoří váš život a vaši realitu. Pomůže vám pochopit sama sebe a podpořit vás, abyste se naučili zdravě pracovat se svými emocemi. V ideálním případě vám dokonce poskytne solidní pilíř, o který se můžete opřít. A nebavíme se tu o duchovní nebo spirituální podpoře, i když samozřejmě i ta může přijít, ale o tom, že systém práce, který si osvojíte díky magické praxi, přenesete do všech oblastí vašeho bytí, dokonce i to těch na první pohled nejméně magických a nejvšednějších.

A není to žádná kouzelná hůlka, která promění váš život k lepšímu, ale vaše vlastní práce, úsilí a konzistentní studium, díky nimž stanete u kormidla svého osudu. Magie vám „pouze“ poskytne metody a pomůže vám najít systém, který integrujete do všeho, co děláte, ať už jsou to velké rituály, práce na rozvíjení svého potenciálu, nebo třeba návštěva zubaře či první rande s vysněným protějškem.

Až se tedy budete rozhodovat, co ve vašem životě potřebujete a co vám dělá radost, nemusíte dělat kompromisy. Jedno se nevylučuje s druhým. 

Magie, a potažmo naše kurzy a webináře jsou tu proto, aby vám přinesly chvíle, kdy si užíváte to, co vás baví. Ale pokud toužíte okouzlit svůj život a pozvednout ho na vyšší úroveň, není studium magie luxus – je přímo nezbytností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

YzopYzop

Yzop je v některých méně početných tradicích spojen s Měsícem, většina však dává přednost spojení s Jupiterem. Je propojen s rituální očistou, a to zejména domova, kdy se využívá pro

NerthusNerthus

Pro staré Germány byla Nerthus zosobněním Matky Země. Římský historik Tacitus popisuje, jak na jeden den v roce tato bohyně opouští posvátný háj na ostrově, kde žije, a projíždí se