MAGICKÉ TIPY: OČISTA DOMOVA

V minulém článku o kuchyňské magii jsme si připomněli, jak důležité je, aby náš pracovní či dokonce posvátný prostor zůstal čistý.
Tato čistota se ale netýká jen úklidu, i když samozřejmě jakákoliv magická práce by se měla odehrávat na místě, které není olepené špínou či schované pod tlustou vrstvou prachu.

Kromě fyzické očisty je pro každou čarodějku zásadní také očista spirituální. Očišťovací kouzla odstraňují duchovní entity, které parazitují na energetických zbytcích našich rituálů či jiné magické práce. Tyto entity nás pak mohou oslabovat nebo nám dokonce škodit.

Nejzranitelnějšími místy v naší domácnosti jsou dveře, okna a prahy. Za oblíbená místa odpočinku zlovolných duchů se považují také rohy, zejména ty tmavé, a prostor za dveřmi, zvláště těmi, které jsou trvale pootevřené. Zvýšenou pozornost je třeba věnovat rovněž skříním, stísněným prostorům, či prostoru pod postelí.

Metod a prostředků magické očisty je nespočet. My se dnes podíváme na čištění pomocí koštěte.
Koště je nástroj, který je s čarodějkami často spojován, v tomto případě na něm ale nebude nikdo létat nebo s ním pózovat na fotce, aby vypadal jako „pravá čarodějnice“, ale využijeme ho právě k očistě celého příbytku nebo vybraných míst, kde tušíme zlovolnou aktivitu duchů.

Vyrobíme si jednorázové očistné koště.
Potřebovat budeme tenké větvičky, které poslouží jako základ koštěte, a k tomu následující rostliny (samostatně nebo v jakékoliv kombinaci): cedr, fenykl, yzop, rozmarýn, šalvěj a sporýš.

Větvičky na výrobu základu koštěte mohou být libovolné, nebo můžete použít ty stromy či keře, které jsou spojeny s ochranou a očistou.

Svažte větvičky spolu s bylinami provázkem do koštěte. Představujte si, jak se koště nabíjí energií a stává se nástrojem schopným vymést z vašeho prostoru vše škodlivé a negativní.

Pokropte koště slanou vodou nebo očistnou směsí dle vašeho uvážení. Zameťte, co je třeba.

Pamatujte, že potřebujete dostat vše zlé pryč, a tak začněte ve středu místnosti a pokračujte směrem ven ke dveřím.

Až budete hotovi, zakopejte koště do země nebo ho hoďte do proudu vody, tak aby odplulo od vás pryč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

OstružníkOstružník

OSTRUŽINÍK (Rubus, angl. Blackberry) začíná právě teď obrůstat mladými listy. Křoví ostružin tvoří jakousi hranici mezi světy a je využíváno v obranné a ochranné magii.Podle některých legend se plody směly