KŘIŠTÁL

Křišťál je nejuniverzálnější kámen, jehož využití má široké spektrum. Vyskytuje se nejčastěji v čiré formě, ale vzácností není ani jiné zbarvení či příměsi.

Řekové považovali křišťál za zkamenělý led a slovo krustallos, tedy led, dalo křišťálu jeho název. Věřilo se, že z křišťálu pijí bohové, a tak se sklenice z křišťálu staly symbolem moci a bohatství.

Přestože se jedná o tvrdý kámen, byl v historii často používán k výrobě různých předmětů, ať už dekoračních či náboženských. Po nástupu křesťanství se křišťálová koule stala symbolem Božího světla, které spojuje všechny barvy barevného spektra v jedno čisté bílé světlo.

Křišťál se používá i na výrobu předmětů sloužící k esoterickým a okultistickým účelům, tedy například na kyvadélka nebo věštecké koule.

Křišťál je kámen kamenů. Absorbuje, uchovává a uvolňuje energii a zároveň ji umí regulovat a harmonizovat. Dokáže pracovat se specifickou energií nositele, přizpůsobit se mu a léčit přesně to, co je potřeba uzdravit. Zároveň nás posouvá k maximu našeho vlastního duchovního potenciálu.

Říká se, že jako jediný kámen zvládne odstranit i karmickou zátěž a tím uvede tělo, mysl i duši do naprosto jednotného stavu.

Dodává životní rovnováhu, posiluje naší energii, nabíjí nás životodárnou energií a je vhodný pro meditaci.

V magii lásky působí coby univerzální minerál, který pomáhá navýšit milující energii. Hodí se zejména jako doplněk dalších minerálů, s nimiž budete v magii lásky pracovat. Zvyšuje všechny energie a umocňuje je. Harmonizuje vztahy, ať už partnerské či rodinné.

Posiluje imunitu, pomáhá při onemocnění kůže a popáleninách, mírní nevolnosti a tiší bolesti hlavy. Energie křišťálu působí pozitivně na funkci štítné žlázy, srdce, krevního oběhu, plic a zažívacího traktu. Coby „mistr léčitel“ se hodí k prevenci a léčení prakticky všech zdravotních problémů. Čistí čakry a uvádí naše jemnohmotná těla do stavu harmonie.

Vzhledem k tomu, že křišťál umocňuje působení ostatních minerálů, je třeba mít na paměti, že zesiluje jejich vlastnosti nejen v pozitivním, ale i negativním slova smyslu.

Křišťál čistíme pod proudem vlažné vody. Nabíjíme na slunci nebo necháme odpočinout na denním světle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta CísařeKarta Císaře

Císař představuje základní princip autority. Je mocným vládcem, sedícím na trůnu, jehož opěrky ve tvaru beraní hlavy připomínají jeho spojení se znamením Berana a jeho ohnivou, dobyvatelskou energií. Tuto sílu

JabloňJabloň

JABLOŇ (Malus spp, angl. Apple tree) je výrazným symbolem jara i podzimu. Na jaře oplývá intenzivně vonícími květy, v druhé polovině roku je obtěžkána dozrávajícími plody. Ve stínu starých pokroucených