Magické tipy: PANENKY

Používání panenek v magii je pravděpodobně stejně staré jako magická praxe sama.

Panenka může nahradit osobu, která s ní pracuje, nebo reprezentovat někoho, na koho sesíláme kouzlo nebo ho chceme nějak magicky ovlivnit. Přestože mnoha lidem jako první vyskočí v hlavě myšlenka na „vúdú“ panenky, prošpikované špendlíky, které mají za účel seslat na někoho bolest a utrpení, použití panenek v čarodějnictví bylo a je mnohem komplexnější a může zahrnovat léčení i ublížení na zdraví, podporu plodnosti i způsobení impotence, domácí harmonii i zažehnuté sváru a konfliktů.

Panenka sama o sobě je jen nástroj a to, jak ho použijeme, záleží na nás a našem záměru.

My si dnes pro zajímavost ukážeme hned dvě kouzla, které používají panenku při léčení nemocí. Obě jsou založená na úplně jiném principu a ilustrují tak, jak může být praxe používání panenek rozmanitá.

První kouzlo vychází z čínské tradice, kdy bylo nepřípustné, aby lékař spařil odhalené tělo pacientky. Proto urozené dámy používaly panenky ze slonoviny. Panenky byly nahé a velmi realistické a sloužily nejen k tomu, aby na nich pacientka demonstrovala, co ji bolí a trápí, ale rovněž na ní doktor předváděl, jak se daná nemoc má léčit.

Pro toto kouzlo tedy budete potřebovat panenku, která vypadá co nejvěrněji lidskému tělu. Pokud je panenka oblečená, nejprve ji svlékněte. Pak ji podržte v rukou a naplňte její tělo svým záměrem, vizualizujte si, jak se od hlavu po paty plní léčivou energií.

Vyslovte svoji žádost, nebo použijte zaříkání, které jste si předem připravili a které se týká léčby vaší choroby nebo vyřešení fyzických obtíží.

Masírujte panenku směsí ricinového a olivového oleje, do něhož můžete přidat levanduli nebo esenciální olej dle svého výběru. Představujte si, jak masáž podporuje léčebný proces.

Umístěte panenku do kruhu léčivých svící a pokračujte v zaříkání nebo opakování své žádosti.

Rituál opakujte, dokud se neuzdravíte.

Druhé kouzlo postupuje zcela opačně. Panenka zde slouží jako zosobnění „démona nemoci“.

Vyrobte figurku z vosku, modelíny, hlíny nebo jiného materiálu, který lze snadno zničit.

Personalizujte panenku, abyste ji co nejvíce propojili se sebou. Můžete použít své tělesné tekutiny nebo hmotu, z níž vytváříte panenku, smíchat s odstřižky svých nehtů či vlasů. Při výrobě si představujte, jak na sebe panenka přejímá vaši nemoc.

Až bude panenka hotová, můžete ji buď hodit do plamenů ohně nebo do vodního toku, tak aby plula směrem od vás.

Zatímco panenka mizí v plamenech nebo je unášena proudem, vizualizujte si, jak s sebou odnáší vaši nemoc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta SvětKarta Svět

Cesta, která začala kartou Blázen, dospěla ke svému dokončení a naplnění. Dospěli jsme do cíle, anebo jsme přinejmenším zvládli a překonali obtížný a zásadní úsek dělící nás od jeho dosažení.

RůžeRůže

RŮŽE Růží (Rosa spp., angl. Rose) je známo mnoho druhů. Obdivujeme její jemnost a krásu, ale také divokost a nebezpečí, které se skrývá v trnech.My se podíváme na růžové keře