Jadeit

Jadeit je minerálem harmonie, čistoty a klidu. V čínské kultuře symbolizoval moudrost, spravedlnost, lásku, odvahu i skromnost.

Na dálném východě byl ceněn více než zlato a díky tomu, že se snadno brousí, vyráběly se z něj užitné předměty, ale i talismanů a amulety. Věřilo se, že prodlužuje život, přitahuje peníze a přináší prosperitu.

Název jadeit byl dříve nesprávně používán pro dva druhy minerálů, které mají odlišnou chemickou strukturu, a to jadeit a nefrit. Zatímco nefrit má obvykle hlubší zelenou barvu a je neprůhledný, jadeit je spíše jablečně zelený a bývá průsvitný.

Kromě nejobvyklejší zelené barvy se může jadeit objevovat i v jiných barevných odrůdách: červené, oranžové, žluté a dalších.

Jadeit je spojován se srdeční čakrou. Je tedy kamenem lásky a péče. Má také silný ochranný účinek a svého nositele chrání před škodlivými vlivy.

Stabilizuje emoce a propojuje tělo a mysl. Odstraňuje negativní myšlenky, přináší klid a mentální stabilitu. Tiší agresivitu a podrážděnost.

Pokud ho přikládáme na čelo, přináší vnuknutí a vize skrze sny.

V oblasti zdraví je příznivý zejména pro ledviny. Pokud potřebujeme posílit tento párový orgán, doporučuje se připevnit jadeit na červenou hedvábnou stužku a tu ovázat kolem boků. Jadeit je takto vhodné nosit přímo na těle, pod oblečením.

Jadeit je také výborným kamenem zvyšujícím plodnost a používá se během porodu na tišení porodních bolestí.

Pomáhá při bolení hlavy a migréně a také zahání noční můry. Pomáhá správnému toku lymfy a může se tak používat i jako masážní pomůcka při boji s celulitidou.

Barevné varianty jadeitu mají svoje specifika:
🔵Modrý nebo modrozelený jadeit je kamenem míru a relaxace. Pomáhá dosáhnout vnitřní vyrovnanosti a klidu.
🟢Zelený zlepšuje soustředění a uklidňuje nervy. Harmonizuje vztahy a má nejblíže k centru srdce.
🟤Hnědý uzemňuje a stabilizuje.
🟠Oranžový energetizuje a přináší radost.
🔴Červený stimuluje, ale také pomáhá přeměnit agresi na konstruktivní energii.
⚪️Bílý filtruje rušivé vlivy, které zasahují naši pozornost.
🟡Žlutý podporuje pocit štěstí a upravuje trávení.
Jadeit je vhodné čistit pod proudem vlažné vody. Nabíjet jej můžeme na slunečním světle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související