Opál

Opál je jemný a delikátní kámen. Vyvolává mystické vize, stimuluje originalitu a pomáhá k sebevyjádření skrze dynamickou kreativitu.

Je to také ochranný kámen, který se hodí nejen na cestách po našem běžném světě, ale je výborným společníkem i pro šamanské putování.

Opál zesiluje naše vzorce chování, vynáší je na povrch a pomáhá nám je spatřit a transformovat. Přináší také jasnost a spontaneitu a povzbuzuje náš zájem o umění a umělecké vyjádření.
Na emocionální úrovni je spojován s láskou, vášní, touhou a erotikou.

V léčitelství má opál široké využití. Posiluje naši vůli k životu, pomáhá při Parkinsonově chorobě, infekcích a horečkách. Prosluje činnost ledvin a čistí krev. Reguluje hladinu inzulinu, usnadňuje porod a tiší projevy premenstruačního syndromu.

Opál se vyskytuje v mnoha barvách a každá z nich má svá specifika.
Opály tmavé barvy (černé, šedé, hnědé) posilují reprodukční orgány a pomáhají se sexuální tenzí.
Modré opály uklidňují emoce a zlepšují naše komunikační schopnosti, obzvláště pokud nás brzdí nedostatek sebevědomí.

Červené opály aktivují jasnovidné schopnosti, zlepšují regeneraci tkání, uvolňují napětí ve svalech a pomáhají při problémech spojených s menopauzou. Léčí poruchy krve a tiší bolesti hlavy.
Modrozelený (andský) opál nás otevírá novým možnostem i spojení s ostatními lidmi. Detoxikuje organismus a regeneruje játra.

Ohnivý opál probouzí vnitřní oheň a také chrání před nebezpečím. Zesiluje naši energii a stimuluje pohlavní orgány.

Zelené opály jsou spojeny s mládím, omlazením a celkovou svěžestí. Posilují imunitní systém a hodí se při nachlazení a chřipce.

Hyalit (skelný opál) stabilizuje náladu a posiluje vize. Pomáhá navodit klid při meditaci.
Opály jsou z velké části tvořeny vodou, není proto vhodné vystavovat je přímému slunci nebo vysokým teplotám. Vysoušením by mohly popraskat nebo ztratit svou barvu.
Čistíme je tedy jen jemně pod proudem vlažné vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

PetrželPetržel

Každý z nás ji používá v kuchyni, ale magickým vlastnostem mnoho z nás váhu nepřikládá.Řeč je o PETRŽELI (Petroselium crispum, ang. Parsley). Petržel je jednou z nejběžněji používaných kuchyňských bylin