MALÁ ARKÁNA KRÁLOVNA PENTAKLŮ

Královna pentaklů sedí na trůnu zdobeném řezbami symbolizujícími materiální úspěch a smyslové potěšení. V rukou drží zlatou minci a hledí na ni s něhou, jako by byla něčím, o co chce láskyplně pečovat.

Je obklopena bujnou vegetací, která představují její spojení s Matkou Zemí, přírodou a hojností. Králík u jejích nohou je odkazem na její plodnou sílu.

Královna pentaklů je pečující matkou materiálního světa. Je pečovatelkou, která dbá na to, aby se všichni kolem ní měli dobře, aby byli sytí, spokojení a v bezpečí.

Je uzemněná a podobně jako Císařovna si cení všeho, co se týká smyslů a smyslovosti. Těší se z krásy světa, z jeho vůní a chutí, ze všeho, co je lahodné a příjemné. Není to však žádná zasněná princezna, naopak, je až do morku kostí praktická, pragmatická a spojená se vším zemským. Umí se postarat o druhé, ale naplňuje také potřeby svého těla.

Je spojena s bohatstvím, ale neusurpuje si je pro sebe. Je štědrá a velkorysá a o své dary se ráda dělí s ostatními.

Je pevně zakotvená ve svém životě. Můžeme ji potkat jako někoho, kdo se rád dotýká rukama země, například bylinkářku nebo zahradnici, nebo jako někoho, kdo pracuje s fyzickými materiály doslova magickým způsobem, tedy vaří, peče, či umělecky tvoří za použití hlíny či dřeva.

Je to dáma veskrze vřelá a milující, která umí vytvořit ono příslovečné teplo domova.

Někdy se objevuje jako mateřská pečující figura, ať už vaše skutečná matka, nebo někdo, kdo se v podobné roli objevil ve vašem životě. Pokud tato karta nepředstavuje konkrétní osobu, je ve výkladu tématem bezpečí, stability, hojnosti a prosperity.

Zosobňuje naši pečující stránku, naši potřebu starat se o ty, co jsou nám blízcí, nebo o naše projekty a nápady, které si hýčkáme a s láskou je povzbuzujeme k růstu.

Ve své nízké polaritě může péče této královny být až přehnaná. Z bohyně domácího krbu se umí proměnit v někoho, kdo vás samou péčí a maminkováním začne dusit.

Obvykle je ale tato karta více než příjemná, ať už představuje péči, kterou dostáváme, nebo tu, kterou sami s láskou dáváme druhým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta ViselecKarta Viselec

Viselec je kartou, která často vyvolává rozporuplné pocity. Vidíme na ní muže zavěšeného na stromě nohama vzhůru a hlavou dolů. Nachází se v takřka mučednické pozici, s rukama roztaženýma do

RozmarýnRozmarýn

Bylinou, která by neměla chybět v žádné výbavě bosorky, je ROZMARÝN (Salvia rosmarinus, angl. Rosemary). Správný název je však šalvěj rozmarýna.Název rozmarýn pochází z latinských slov “ros”, což znamená rosa,