Malá Arkána: Osm Pentaklů

Osm pentaklů zobrazuje mladého muže, který pečlivě vytváří osm mincí. Do každé z nich z nich vyrývá tvar pentagramu. Usilovně se soustředí. Touží odvést dobrou práci a vyvarovat se jakýchkoli chyb.

Městečko v pozadí naznačuje, že mladíkovi se podařilo oprostit od všech rozptýlení domova, které by mu bránily plně se věnovat svému úkolu.

Osm pentaklů je kartou učednictví a mistrovství, která naplňuje známé rčení, že cvičení dělá mistra. Ukazuje nám, čeho můžeme dosáhnout díky pracovitosti, soustředění a vytrvalosti.

Často se týká studia nebo vzdělávání nebo toho, co už do jisté míry ovládáme, ale toužíme se v tom zdokonalit. Ukazuje na náročnou cestu od učedníkovi ke stavu mistrovství a na nezměrné úsilí, jež je této přeměně nutné věnovat.

Některé cíle přicházejí snadno, častěji je ale k jejich naplnění třeba nebát se vyhrnout si rukávy a pustit se do těžké práce. Osmička pentaklů nás – stejně jako mnoho jiných pentaklových karet – vybízí, abychom nic neuspěchali a trpělivě trénovali.

Buďte realističtí ohledně práce, kterou budete muset vynaložit, abyste dosáhli svých cílů. Možná budete potřebovat více disciplíny. Možná budete muset více studovat.

Nebojte se neúspěchu. Pokud váš první pokus nedopadne podle vašich představ, zkuste to znovu.

Pamatujte, že s každým krokem a s každým dalším pokusem se zlepšujete v tom, co děláte. Nejde o okamžité výsledky, ale o proces zdokonalování v „řemesle“.

Osmička pentaklů vás povzbuzuje, abyste pokračovali v tom, co děláte, protože to nakonec povede k úspěchu. S každým dalším dnem jste o něco blíže svému cíli.

Pokud se učíte něco nového, vnímejte osmičku pentaklů jako ujištění, že energie, kterou investujete do svého rozvoje, se vám vyplatí.

Na druhé straně tato karta nese varování před snahou o dosažení dokonalosti za každou cenu. Možná jste tak zaměřeni na všechny drobné detaily, že se vám ztratil nadhled. Zkuste trochu poodstoupit a podívat se na věci z odstupu. Nestala se z vašeho perfekcionismu překážka, která vám ve skutečnosti brání dosáhnout pokroku ve vašem úsilí?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

JantarJantar

Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá