Na kartě vidíme zámožného muže oděného v rudé róbě, jak se sklání ke dvěma otrhaným žebrákům, kteří klečí u jeho nohou. Jednou rukou jim hází mince, zatímco v druhé ruce drží váhu, symbol vyrovnanosti a spravedlnosti.
Po náročné kartě Pěti pentaklů, která přinášela pocit ztráty, nejistoty a (hmotného) nedostatku, tu máme kartu reprezentující pravý opak; finanční zabezpečení, hojnost a bohatství. Zatímco na předchozí kartě jsme pozorovali situaci, kdy se dostáváme do deficitu mimo jiné i proto, že si neumíme říci o pomoc, jež se nám nabízí, zde již vidíme pokrok v našem chápání. Uvědomujeme si, že dávání a braní jsou dvěma stranami stejné mince.
Abychom něco získali, musíme umět přijímat. Abychom rozhojnili své bohatství, je třeba naučit se dávat.
Šest pentaklů představuje nutnou a potřebnou dynamiku mezi příjmem a výdejem.
Ukazuje, že dávání a braní musí být stejně vyrovnané jako nádech a výdech. Nemůžeme jen hromadit vzduch v plicích, musíme ho také pustit ven. Stejně tak nemůžeme pouze kumulovat zdroje, ale musíme se také naučit dělit o nadbytek. Musíme nabízet pomoc, abychom si pak o ni v časech nouze mohli sami říci.
Přestože Šestka pentaklů zdánlivě hovoří jen o finančních záležitostech, stejné principy dávání a braní musí fungovat i ve zdravých vztazích, a to nejen romantických či partnerských, ale i přátelských nebo pracovních. Nemůžeme dávat na svůj úkor, ale nelze také jenom brát, aniž bychom nic nevraceli zpátky. Jenom tam, kde jsou jazýčky váhy vyrovnané, může panovat harmonie.
V příznivé pozici je tato karta jednou z nejpříjemnějších v Malé Arkáně. Oznamuje, že minulé potíže již máme zdárně za sebou a nyní nás čeká hojnost, o kterou se můžeme (a máme) dělit s ostatními. Nemusí to být jen dary materiální povahy, ale mohou se k nám dostávat i dary duchovní, jež můžeme sdílet nebo se stát těmi, kdo je předávají ostatním.
V obrácené pozici však může Šestka pentaklů varovat před sobeckou touhou hromadit a před lakotou, která nás nakonec ožebračí.