Malachit

Malachit je minerál spojený s ženstvím a ženskou energií. Staří Egypťané ho přisuzovali bohyni Hathor a nazývali ženským kamenem.

Z toho pramení i jeho léčebné uplatnění. Malachit rezonuje s ženskými reprodukčními orgány, takže se hodí na zmírnění menstruačních křečí. Pomáhá také léčit problémy spojené se sexualitou a používá se na usnadnění porodu.

Malachit absorbuje negativní energie a chrání proti znečištění.

Podporuje schopnost vizualizace, pomáhá při práci se sny a umí vyvolat velmi živé vzpomínky. Je výborným průvodcem při objevování našich vnitřních světů nebo putování v astrální dimenzi. S tím souvisí i jeho využití při různých druzích věštění a prací s intuicí.

Malachit je transformační kámen, který podporuje změny. Může zintenzivnit emoce a pocity, ale jen proto, aby se urychlil nutný proces proměny. Vynáší na povrch to, co bylo dlouho schované v hlubinách našeho nevědomí, uvolňuje stará traumata a pomáhá opustit přežité vzorce chování a myšlení.

Učí nás převzít zodpovědnost za naše pocity, slova a myšlenky.

Odkrývá příčiny problémů a pomáhá nám jít přímo k podstatě věci.

V terapii má široké uplatnění. Kromě zmíněné oblasti ženského zdraví je výborný na podporu imunity, snižuje krevní tlak, léčí astma, artritidu, epilepsii, bolesti kloubů, zlomeniny, ale i cestovní nevolnost a závratě. Napomáhá správné činnosti ledvin.

Jeho použití v léčbě by ale mělo být v rukou zkušeného terapeuta. Malachit je totiž toxický, a tak je nevhodný pro použití v elixírech a je potřeba si při práci s ním dávat pozor, abychom se nenadýchali jeho prachu a vyhnout se jakémukoliv kontaktu se sliznicemi (například když se dotýkáme kamene a pak si olízneme ruku).

Je to také velmi křehký a citlivý kámen, který při kontaktu s pokožkou a potem může snadno ztratit svou barvu. Pokud ho používáme jako šperk, není vhodné nosit ho přímo na kůži.

Čištění provádíme velmi jemně, například kontaktem s křišťálem. Malachit nevystavujeme slunci ani nemyjeme ve vodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta HvězdaKarta Hvězda

Po dvou náročných kartách, které otřásly naším světem v základech, tu máme Hvězdu, jež přichází jako léčivý chladivý obklad, který si přiložíme na rozpálené, bolestí pulsující čelo, a zatímco si

LípaLípa

Strom srdce, včel, víl a přírodních duchů. Lípa (rod Tilia, angl. Linden) si drží pověst královny stromů.Obráží později na jaře, někde až v období podletí. Květy mají nádhernou jemně sladkou

Karta SvětKarta Svět

Cesta, která začala kartou Blázen, dospěla ke svému dokončení a naplnění. Dospěli jsme do cíle, anebo jsme přinejmenším zvládli a překonali obtížný a zásadní úsek dělící nás od jeho dosažení.