Růže

RŮŽE

Růží (Rosa spp., angl. Rose) je známo mnoho druhů.

Obdivujeme její jemnost a krásu, ale také divokost a nebezpečí, které se skrývá v trnech.
My se podíváme na růžové keře tvořící neprostupná houští a ponecháme stranou různobarevné vyšlechtěné druhy

O růžích koluje mnoho příběhů a mýtů.
Ve starém Řecku se vyprávěl příběh o zrození Venuše, která vystoupila z moře a ve stejnou dobu vyrostla ze země první růže. Ta byla od té doby považována za posvátnou.

Růže je také spojena s křesťanskými příběhy o Adamovi a Evě nebo o panně Marii.
V magii je růže samozřejmě spojena s láskou. Hojně se využívala také při věštění.

Červená růže vložená pod polštář o svatojánské noci přinesla sen o budoucím partnerovi.
Kdo chtěl zjistit, zda je mu partner skutečně věrný, utrhl si o svatojánské noci květ růže. Jestliže během jednoho měsíce nevybledl, partnerova láska byla silná a stálá.

Se touto nocí se pojí také staré kouzlo, které má umožnit navrácení milence. V tuto dobu je třeba utrhnout 3 růže. Jednu zakopeme pod tis, jednu vložíme do čerstvého hrobu a třetí uložíme pod polštář. Po třech nocích růži z pod polštáře spálíme. Daná osoba pak bude mít sny jen o nás a nedojde klidu, dokud se nenavrátí.

V léčitelství je růže považována za silnou i jemnou bylinu. Napomáhá při potížích se srdcem, při bolestech žaludku, při průjmech, bolestech hlavy nebo při anémii. Jejích účinků se také využívá v péči o pleť nebo při léčení očních neduhů. Růžová šťáva a šípky se využívají pro léčbu kašle.

Dříve se růže používala i jako prostředek zabraňující spontánnímu potratu a jako pomoc rostoucímu plodu v lůně matky.

V lidové magii je růže využívána nejen jako bylina lásky, ale také jako rostlina vysoké ochrany. Pro tento důvod je vždy vhodné využít růži divokou. Živý plot tvořený z růží zastaví jakoukoli věc i myšlenku, trny způsobí poranění nebo smrt. Stejně dobře pomáhá i v rituálech pro zlomení smutku a při léčeních sexuálních traumat.

Větvička s trny zavěšená kdekoli v době zachycuje nežádoucí negativní energie a entity.
Vhodná je růže i při práci s předky a mrtvými všeobecně.
Okvětní lístky lze pak využít jako vykuřovadlo při rituálech lásky, krásy, partnerství nebo manželství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Byliny láskyByliny lásky

Toto milostné kouzlo je velmi jednoduché a nevyžaduje nic jiného než malý kousek růžové látky, kousek červeného nebo fialového provázku nebo stuhy a malou hrst obyčejných bylin, které pravděpodobně najdete

Magie láskyMagie lásky

Magie svíček Kouzla jsou rozvinutější formou magie. Každý krok je třeba vykonat vědomě a často je doprovázen další akcí. Zatímco u zaklínadla provedete získání, zakódování a uvolnění energie v jediné

Karta VěžKarta Věž

Tam, kde nám Smrt ukázala, že změna může být náročná, Věž přichází dokázat, že změna umí být nejen těžká, ale umí se projevit i ve své brutální a nemilosrdné podobě.