Náhrada ingrediencí (nejen) v kuchyňské magii

Ať už je důvodem specifický stravovací režim, zdravotní stav, odpor k nějakým potravinám či nedostupnost surovin, jistě se ve své praxi setkali s tím, že nějaké ingredience pro vás nejsou buď použitelné a nebo získatelné.

Co s tím? Nahraďte je.

Při nahrazování je třeba vyvážit dva zcela protichůdné, ale také stejně validní a platné přístupy:

Všechno jde nahradit. Každá ingredience má alternativu. Ať už je cílem vašeho magického snažení cokoli, existuje obrovské množství věcí, které pro jeho podporu můžete využít. Jediným omezením je vaše kreativita, schopnost improvizovat a ochota hledat a vymýšlet jiné cesty, když ta prošlapaná není průchodná.

Nicméně je také potřeba myslet a to, že:
Ingredience v kouzlech mají své opodstatnění a změnou ingrediencí změníte povahu kouzla. Ne nutně k horšímu, ale změníte ji. Je na vás, vaší odbornosti a zkušenostech, abyste uměli odhadnout, jak změna průběh a výsledek kouzla ovlivní.

Pokud vám váš stravovací režim neumožňuje jíst celé skupiny potravin (maso, obiloviny, mléčné výrobky…), budete se bez nich muset obejít. Pokud se chcete věnovat praxi kuchyňského čarodějnictví, můžete si za potraviny na “blacklistu” najít rovnou náhrady, což vám může ušetřit čas a přemýšlení při vaření.

Nikdy nemusíte mít okouzlené všechny ingredience ve všech jídlech. Pokud mléčné výrobky nahradíte za “nemléčné”, neaktivujte jejich magický potenciál. Nechte je být “jen” potravinami a zaměřte svou magickou pozornost na potraviny, které vám mohou být magicky nápomocné. V cheesecaku to místo mléčných výrobků, které bývají obvykle spojované s láskou, může být vrstva z mixu “láskyplného” ovoce. Navíc můžete oproti původnímu receptu přidat piniové oříšky, hřebíček či skořici, abyste deficit jedné ingredience nahradili jinou.

Pokud máte konkrétní recept, zkuste najít či vymyslet alternativy. Jahody, na které máte alergii můžete v koláčích lásky vyměnit za maliny či broskve. Bazalku v prosperitních kouzlech můžete vyměnit třeba za špenát.

Jak jste na tom s magickou kreativitou? Nahrazujete nebo se zuby nehty držíte předepsaných postupů a ingrediencí? Dejte nám vědět do komentářů. 📷⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Dědek DomovíkDědek Domovík

Dědek Domovík neboli Dědek Hospodáříček či Domovoj je ochránce domova, s nímž se setkáváme ve slovanském folklóru a mytologii. Je to drobný starý mužíček s šedivými střapatými vlasy a dlouhým

JantarJantar

Jantar sice není minerál, ale zkamenělá pryskyřice z pravěkých borovic, nicméně jeho využití v léčitelství a magické práci je podobné jako u kamenů, a tak navzdory jeho původu často bývá