Olše

Olše (Alnus glutinosa, anglicky Alder) se vyskytuje zejména u potoků a řek. Podle některých legend je olše spojena s havranem či sovou a její pokácení přináší smůlu. Pozor na olši si musí dávat pocestní, kteří putují nocí ozářenou měsíčním svitem, neboť strom svede jejich kroky do vody či bahna. Každý kdo projde hustým olšovým porostem přejde do jiného světa.

Tento strom chrání všechny duchy žijící v oblasti vod a je strážcem vodního elementu.
Staré evropské léčitelství využívá odvar z kůry jako kloktadlo na bolavý krk a rozmačkané listy jako obklad na popáleniny i záněty. Poupata olše louhovaná ve vodě jsou považována za jarní nápoj.
Dřevo se nosí jako amulet proti strachu a napomáhá vidět to, co je skryto.
I přes všechny léčivé vlastnosti musíme mít na paměti, že olše je tzv. “temným stromem”. Je tedy na místě chovat se k němu s úctou a opatrností.

Olše se s úspěchem využívá ve svazovacích kouzlech, které mají za úkol zastavit negativní působení osob. Rituál a zaříkání na toto téma mám pro vás připravený v chystaném kurzu.
Vyrobit si ale můžete třeba vykuřovadlo pro dobu temného Měsíce, které posílí vaši intuici i provedená kouzla.

Smícháme sušené listy olše, plody jalovce, rozmarýn a květ černého bezu. Podrtíme na co nejmenší kousky a uchováváme dobře uzavřené v temnu.
(Pozn.: Výše uvedený příspěvek neslouží jako zdroj léčebných rad, pouze jako informační zdroj.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související