Karta Páže holí

Zatímco Páže holí přineslo jiskru inspirace, Rytíř holí je tím, kdo se s ohnivým zápalem ujme honby za realizací plánu. Možná se mu zatím nepodaří dotáhnout daný úkol do konce. Rytíř je teprve na polovině cesty růstu, ještě se musí mnohému naučit, aby se mohl stát Králem. Jelikož však jeho pravou podstatou je kreativní úsilí, změna a dobrodružství, můžeme si být jisti, že jeho snaha bude rozhodně divokou jízdou, při níž se nedokážeme nudit, ani kdybychom snad chtěli.

Na kartě Rider Waite Smith tarotu vidíme mladého muže, jedoucího s nadšením do bitvy. Vypadá, jako by projížděl ohněm, dokonce i chochol na jeho helmě připomíná rudý plamen. Stejně jako Páže má na oděvu vzor salamandra, jediného tvora, který přežije žár ohně.
Rytíř holí je zosobněním inspirované akce. Entuziasticky, vášnivě a nespoutaně se žene za tím, po čem touží.

Je sebevědomý a jeho ego někdy může být větší než jeho schopnosti, ale je v něm jakási divoká nespoutaná přitažlivost, díky níž mu snadno odpustíte pár nešikovných přešlapů.
Rytíř holí představuje naši odvahu a kuráž pustit se do nového dobrodružství, ale může být i konkrétní osobou v našem okolí, někým, kdo srší energií, vitalitou a touhou po akci. Nemůžeme od něj čekat, že bude dlouze promýšlet své kroky, protože Rytíř holí je někdo, kdo dříve koná, než myslí. Musíme však obdivovat, že každý pomyslný pád je pro něj důvodem opět se postavit na nohy a znovu a znovu to zkoušet, dokud nedosáhne svého. Právě tak se Rytíř učí potřebné moudrosti, díky níž se časem stane skutečným vládcem.

Tento proces poznávání se však nemusí obejít bez následků, oheň je koneckonců mocná síla, a dokud ho neumíme zcela ovládat, může se všechno to zábavné sršení jisker proměnit v menší požár.
Tak to může být i ve vztazích s Rytířem holí. Hořet vášní a nechat se inspirovat nezkrotnou a neutuchající energií tohoto přitažlivého chlapíka (někdy samozřejmě i v ženské podobě) může být opojné a spalující, ale pokud hledáte spíše klidné večery u sklenky vína a tiché hluboké pohledy do očí, tak vás všechny ty výtrysky energie mohou časem docela utahat. Rytíř ale přináší změnu a sám také proměnou prochází, takže třeba vedle vás časem dostane rozum. Rozhodně na to však nelze spoléhat, a tak pokud se chystáte vjet do romantické akce s Rytířem holí, chce to pevně se připoutat a nebát se turbulencí.

Jako situace může Rytíř holí přijít s nabídkou nějaké změny nebo cestování. Může představovat pocit, kdy doslova vibrujete energií a vaše sebevědomí stoupá k výšinám. Pokud se neobjeví odvrácená strana Rytíře, je to přesně ten moment, kdy se vyplatí poslechnout impulz a beze strachu se vrhnout do akce.
Objeví-li se ale Rytíř ve své nízké polaritě, je vhodnější dát si chvíli pauzu a nechat vášeň opadnout, dokud zase nebude mít šanci vložit se do vašeho rozhodování střízlivý rozum.
Nezapomínejte na to, že Rytíř je zatím trochu zbrklý a že ne všechna puzení je záhodno následovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související