Oslava smrti a života

V přírodě je všechno v rovnováze. Existuje čas růstu, i čas odpočinku, čas setby i sklizně, čas zrození i čas umírání.

O stejný balanc se snažíme i v naší běžné každodennosti, a dokonce i v tom, co vám přinášíme. Některé naše kurzy jsou naplněné prací, systematickou výukou i domácími úkoly. A pak tu máme kurzy, které jsou vyjádřením naší společné potřeby zastavit se, navnímat se na čarovný čas daného období a užít si ho ve všech barvách, vůních a chutích.

Kurz Čarodějný podzim je vlastně sestřičkou Čarodějného jara. A tak, jak jsme si na jaře kouzlili s bylinkami, zasévali semínka našich záměrů, tančili na kopcích k uctění probouzejících sil Země a meditovali pod rozkvetlými stromy, na podzim se vydáme do lesa pokrytého měkkým kobercem barevného listí, navštívíme místa, kde odpočívají naši milovaní zesnulí a podnikneme vzrušující cestu do temnoty našeho vlastního posvětí. A protože sezónní kurzy přinášejí nejen kouzla, tradice a inspiraci, ale také recepty, zahřejeme se počas sychravých večerů dýňovou polévkou a horkým latté se skořicí.

Cílem není naplánovat si den do minuty dalšími úkoly a stresy, ale naopak, parádně si užít ten nejmagičtější čas v roce v té nejlepší možné společnosti stejně naladěných spřízněných duší.
A když už jsme narazili na ty duchy, tak je zjevné, že podzim se neobejde bez povídání o nekromancii, práci s duchy a předky. A jakkoliv to pro někoho může být lákavé, tak je jasné, že většinový pohled na smrt, umírání, duchy a mrtvoly moc pozitivní není a že slovo nekromancie vyvolává paniku, děs a červeně blikající nápis „nebezpečí“.

Určitě existují i rizikovější praktiky v rámci nekromancie, stejně jako existují rizikovější praktiky v jiných oblastech magie a rizikovější praktiky v životě obecně.

Ale součástí nekromancie a práce s mrtvými jsou třeba i úplně běžné a konejšivé věci, které dělá většina lidí bez ohledu na to, zda se věnují nebo nevěnují magii.

Třeba vzpomínka na babičku, kterou jsme milovali a která pekla tu nejlepší bublaninu na světě. Udržování rodinného hrobu. Zapálení svíčky před fotkou někoho, kdo je už na druhé straně. Vděčnost předkům za to, že jsme se mohli narodit…

V rámci Čaropodzimu se sice věnujeme smrti, ale snažíme se ji ukazovat i z jiného úhlu pohledu. Jako přechod z jednoho stavu do druhého, jako součást života a přirozených cyklů. Uprostřed období umírání a odkvétání oslavujeme sklizeň, hojnost i samotný život.

Protože právě připomínka smrti nám mnohdy pomáhá uvědomit si, jak vzácné je to, co máme, jak cenná je každá zdánlivě nedokonalá nebo obyčejná minuta našeho žití.

Takže ano, kurz Čarodějný podzim je mimo jiné o smrti, umírání a temnotě v nás i kolem nás, ale je i o radosti, sdílení, hodování a veselí. V našich končinách sice není zvykem slavit svátky smrti v jasných barvách, se sladkostmi a hudbou, ale i my si tady toto období můžeme užít doslova magicky

Nezapomeňte, že slevy na kurz jsou jen do konce týdne, tak pokud si to chcete s námi užít, nezapomeňte se včas přihlásit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KvětenKvěten

Užívejte si jaro plnými doušky. Nyní nastal čas, kdy se nachází mnoho rostlin v plném rozkvětu. Třešně se zahalily do nádherného bílého a růžového závoje, louky jsou posety pampeliškami. Není