Ostružník

OSTRUŽINÍK (Rubus, angl. Blackberry) začíná právě teď obrůstat mladými listy.

Křoví ostružin tvoří jakousi hranici mezi světy a je využíváno v obranné a ochranné magii.
Podle některých legend se plody směly sklízet jen do října, pak už patřily duchům z podsvětí.
Ostružiník lze opět využít pro přenosovou práci.

Musí se najít vhodné křoví – takové, které tvoří jakýsi průchod, Ten pomáhá odvracet nemoci u lidí i zvířat.
V Evropě je ostružiník domovem víl a dalších entit. V domácnosti by nikdy neměl chybět kořen, který funguje jako ochranný předmět přinášející štěstí.

V léčitelství má ostružina využití zejména při kašli.
Žvýkání listů pomáhá utlumit bolesti zubů.

Zralé plody napomáhají při anémii. Ostružiník je také znám jako ženská bylinka, která upravuje menstruaci a je vhodná i při těhotenství a porodu.

Jak jsme si uvedli výše, ostružina je rostlina obranné a ochranné magie. Ráda vám pomůže, avšak zde je nutno mít na paměti, že vždy záleží na ní. S ostružiníkem není snadné pořízení, o to větší, pokud se jedná o divoký keř rostoucí někde v lese.

Na podzim si můžete z ostružinových větviček vyrobit rovnoramenný kříž a svázat jej černou nití. Takový křížek se pak zavěšuje do oken.

V případě kdy stříháte šlahouny ostružin, uschovejte si také trny. Výborné využití mají v ochranných amuletech nebo váčcích. Samozřejmě i v magii útočné.

Využít můžete ostružinového porostu i pro vlastní očistu. Najděte si místo, kde lze pod keřem pohodlněji podlézt. Na sebe si vezměte oblečení, které se může poškodit. Při podlézání keře trny zachytí jakoukoli negativní energii, škodící kouzla, ale také často i přisáté entity.

Květy ostružin jsou využívány v magii lásky.
V létě za úplňku si najděte čas na ženský rituál pro léčení (také pro podporu plodnosti ve všech směrech).
Využijte usušené květy ostružin, růže, sedmikrásky a levandule jako vykuřovadla. Trošku směsi si nechte stranou.

Najděte venku vhodné místo, zapalte vykuřovadlo a propojte se se Zemí. Nechte nemoc a zdravotní problémy sestoupit do půdy, hluboko, pryč od vás. Až ucítíte, že je hotovo, zanechte na svém místě trochu sušené směsi jako poděkování a obětinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

EchinaceaEchinacea

ECHINACEA (Echinacea purpurea, ang. Echinacea) odvozuje svůj název od řeckého “echinos” což znamená pichlavý nebo ostnatý, což je odkazem na semenný lusk. Lusky se semeny jako takové mohou být použity

DUBENDUBEN

Nyní již stojíme zcela oficiálně na prahu jara. První pupeny už vyrašily, sněženky, bledulky, hyacinty, narcisy, konvalinky a krokusy na nás vesele vykukují z ještě studené země. Jaro už se