Potravinové magické korespondence

Na internetu i v knihách najdete různé seznamy potravinových korespondencí. Dnes se podíváme, z čeho bývají odvozovány, a jak si případně vytvářet své osobní souvztažnosti.
Korespondence jsou druh sympatetické, neboli imitativní, magie. Ta vychází z předpokladu a zkušenosti, že věci, které sdílejí nějaký společný atribut se mohou navzájem ovlivňovat i v případě, že nejsou ve fyzickém kontaktu.

Potravinové korespondence vycházejí nejčastěji z tvaru potravin, jejich barvy, chutě a vůně. Uplatnit můžeme i znalost mytologických příběhů a historie.

Broskve mají srdcovitý tvar a jsou vhodné pro kouzla lásky; vlašské ořechy vypadají jako mozek a najdou své místo v kouzlech zaměřených na vzdělání či paměť. Kulaté potraviny a potraviny, které se sypou, jako třeba hrozny, luštěniny a obiloviny užíváme v prosperitní magii.

Červené potraviny, jako jahody či maliny, jsou spojované s láskou. Zelené potraviny mohou souviset s očistou, ale také s financemi. Třeba špenát můžete využít obojím způsobem. To, co vytváří rozdíl, je náš záměr a způsob použití.

Sladká chuť je láskyplná a pečující, kyselá čistící a pálivé potraviny se uplatní v ochranných jídlech.
Jablka mohou být využita pro zajištění mládí a zdraví, jako jablka bohyně Idunn, ale také mohou být jablkem sváru z příběhu o Paridovi či prostředkem rozptýlení jako v mýtu o Atalantě.

Se znalostí podobných zásad můžete odvozovat magické vlastnosti i u potravin, jejichž korespondence neznáte nebo je nemáte jak ověřit.

Na závěr bych ráda zmínila osobní korespondence. Každý vnímáme svět skrz závoj svých názorů a zkušeností, stejná věc či situace tak může na různé lidi působit rozdílně. Stejně tak naše osobní praxe může dát vzniknout postupům a souvislostem, které nikomu jinému, než nám samotným, nebudou dávat smysl. To je naprosto v pořádku, pokud jsme si vědomi toho, že jde o osobní gnózi (UPG) a ne univerzální pravdu.

Přesto je dobré zavedené korespondence znát, ověřovat je a pracovat s nimi. Často totiž zjistíme, že se do našich kouzel a životů vkradou, aniž bychom to zamýšleli.

Máte nějaké osobní korespondence, které patří pouze vám? Dejte nám vědět do komentářů. 📷⬇️

1 thought on “Potravinové magické korespondence”

  1. Děkuji za články,jsem ve vašem čarodějném jaru ale nemám sociální sítě z přesvědčení a taky že mě prostě s.rou😁👍tak jsem noc ráda za web!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

JasanJasan

Tento strom (rod Fraxinus, angl. Ash tree) je znám léčivými a ochrannými kouzly. Hůlky, amulety, kousky dřeva…to vše lze využít. Strom přinášející život a ochranu. Strom, který je znám jako