Používejte magii ve vrstvách

Používáte rádi produkty typu „všechno v jednom“? Možná jsou oblasti, kde fungují docela dobře. A možná mohou sem tam docela dobře fungovat i v magii.

Většinou se ale vyplatí být při řešení problémů konkrétní a místo multifunkčních přípravků použít něco, co je určené přímo na míru vaší situaci. To, co nám dává smysl v běžném životě, ale často zapomínáme aplikovat na magické postupy, a tak se stává, že se snažíme jedním velkým kouzlem obsáhnou celé téma.

Dejme tomu, že jsme si už dokázali stanovit konkrétní cíl, například „najít zaměstnání, kde mi za určitý objem práce budou platit měsíčně určitou sumu“. Obvykle se v rámci magické intervence uchýlíme k provedení kouzla, které k nám má přitáhnout daný cíl, v tomto případě tedy tu naši vysněnou práci.

Na tom samozřejmě není nic špatného, ale pokud si vzpomeneme na to, že magie je způsob, jak ovlivnit realitu, provedením jednoho kouzla jsme se právě rozhodli ovlivnit jen jeden úsek reality. Shánění práce má ale většinou víc fází, že?

Buď hledáme v inzerci, nebo o sobě sami dáváme vědět tím, že rozešleme životopisy. Ptáme se známých na doporučení a kontaktujeme lidi, kteří by nám mohli pomoci. Pak také odpovídáme na inzeráty, chodíme na pohovory, absolvujeme nějaké testy, zkoušky a prověrky… a každý tento krok, každá tato jednotlivá etapa hledání práce si zaslouží samostatnou magickou podporu!

Můžeme tedy udělat zamýšlené „velké“ kouzlo, které je zaměřené obecně na získání práce. A k němu pak přidat sérii menších kouzel, jež podpoří naše kroky na cestě za vysněným zaměstnáním.

Když si dáváme sami inzerát nebo se snažíme jinak zviditelnit na trhu práce, lze použít kouzlo, které nás učiní viditelnými a ukáže na nás jako na zářící hvězdy našeho pracovního oboru.

Na životopis, který posíláme, se hodí přidat (pochopitelně ne tak, že to bude rudě křičet z úvodní strany) třeba sigilum nebo svázanou runu, která toho, kdo bude naše resumé číst, příznivě nakloní naší osobě.

Udělat si talisman, který zvýší naše charisma a tím i šanci udělat dobrý dojem na pohovoru, je už pak takřka nutnost!

Stále tu máme ono velké a zásadní kouzlo, kterým k sobě přitahujeme práci, ale zároveň děláme všechno proto, abychom magicky ovlivnili vše, co sice spadá pod obecnou množinu „hledání práce“, ale zároveň si to zaslouží naši speciální pozornost. Tato menší kouzla nebo rituály samozřejmě nemusí být tak náročná, jako naše „hlavní“ kouzlo, kapku po kapce ale přilijí do našeho magického poháru další pozitivní vliv, který se přidá k proudu našeho magického působení na pracovní trh a jeho potenciál.

Až tedy budete příště pomocí magie přitahovat ideálního partnera, kariérní postup nebo zvýšení platu, kromě toho, že přesně a konkrétně definujete, jak má vypadat výsledek vašeho úsilí, rozepište si podrobně i jednotlivé body, kterými je třeba projít na cestě k cíli. A zkuste zapojit magii i do jednotlivých kroků, které jsou před vámi. Nenechte se ovlivnit předsudkem, že magie by se měla používat jen na něco, co je opravdu důležité nebo že by se jí mělo šetřit.

Aplikujte ji všude tam, kde potřebujete naklonit osud na svou stranu. A nebojte se její působení vrstvit a vzájemně kouzla proplétat do složitějších vzorců. Buďte kreativní. Nezapomínejte, že magie je sice řemeslo, ale stejnou měrou je i umění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

ObsidiánObsidián

Obsidián je roztavená láva, která zchladla a ztuhla tak rychle, že nestačila krystalizovat. Obsidián nemá hranice a omezení. Díky tomu působí extrémně rychle a účinně. Bez milosti odhaluje pravdu a