Šalvěj a hřebíček

ESENCIÁLNÍ OLEJE V.

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea)
Jemný omamný olej se využívá zejména pro práci se sny. Výrazně zklidňuje a posiluje organismus.
Napomáhá také práci na lucidním snění.

Ve středověku byla známa jako “čisté oko”. A byliny, které mají spojení s očima jsou často považovány za rostliny věštící.

Šalvěj muškátová má také výrazné afrodiziakální účinky na obě pohlaví a je perfektním doplňkem v magických parfémech zaměřených na lásku a sex.

Šalvěj muškátová je svázána s Měsícem a lze ji tedy využít i jako obětinu pro měsíční božstva.
Ačkoli je tato bylina veskrze příjemná, její účinky jsou poměrně silné a není tedy doporučováno používat ji při řízení vozidel, při práci ve výškách, se stroji apod. Tedy všude tam, kde je nutné větší soustředění.
Velmi dobře se kombinuje s oleji jako je heřmánek, citronela, jasmín, cypřiš, neroli, růžové dřevo, dubový mech, vetiver, pelyněk, tabák, verbena, vanilka nebo třeba pačuli či palmarosa.

Magické využití:

věštění
práce se sny
lucidní snění
práce s Měsícem
magie lásky a sexu

Hřebíček (Syzygium aromaticum)
Hřebíček je bylinou typicky ochrannou. Je spojen se Sluncem, v některých tradicích i s Jupiterem.
Hřebíček je v magii hojně rozšířen. Chrání před jakoukoli negativní magií (velmi dobře chrání děti), využívá se také při vymítání negativních sil, i těch velmi těžkých, a také při výrazné očistě.
Vytváří atmosféru bezpečného útočiště, tepla a svatyně.

Mimo výše uvedené podporuje také práci a úspěch. Buduje sebedůvěru a pomáhá odstranit zažité vzorce chování a emocionální bloky. Utěšuje srdce.

Pozor při použití hřebíčkového oleje – je silně dráždivý a je tedy nutno ho dostatečně zředit!
Výborně se kombinuje s oleji jako je amyris, benzoin, bergamot, cedr, kardamom, kasie, koriandr, kopál, levandule, petitgrain, tabák, tonka fazole nebo třeba heřmánek.

Magické využití:
ochrana
exorcismus
očista
práce se Sluncem
zklidnění
uvolnění emocí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LakšmíLakšmí

Lakšmí je bohyně bohatství, štěstí a prosperity ve všech rozlišných formách, nejen finanční a materiální. Je ztělesněním krásy, půvabu, harmonie a přitažlivosti. Lakšmí je krásou samotného světa a všechno, co