Šalvěj a hřebíček

ESENCIÁLNÍ OLEJE V.

Šalvěj muškátová (Salvia sclarea)
Jemný omamný olej se využívá zejména pro práci se sny. Výrazně zklidňuje a posiluje organismus.
Napomáhá také práci na lucidním snění.

Ve středověku byla známa jako “čisté oko”. A byliny, které mají spojení s očima jsou často považovány za rostliny věštící.

Šalvěj muškátová má také výrazné afrodiziakální účinky na obě pohlaví a je perfektním doplňkem v magických parfémech zaměřených na lásku a sex.

Šalvěj muškátová je svázána s Měsícem a lze ji tedy využít i jako obětinu pro měsíční božstva.
Ačkoli je tato bylina veskrze příjemná, její účinky jsou poměrně silné a není tedy doporučováno používat ji při řízení vozidel, při práci ve výškách, se stroji apod. Tedy všude tam, kde je nutné větší soustředění.
Velmi dobře se kombinuje s oleji jako je heřmánek, citronela, jasmín, cypřiš, neroli, růžové dřevo, dubový mech, vetiver, pelyněk, tabák, verbena, vanilka nebo třeba pačuli či palmarosa.

Magické využití:

věštění
práce se sny
lucidní snění
práce s Měsícem
magie lásky a sexu

Hřebíček (Syzygium aromaticum)
Hřebíček je bylinou typicky ochrannou. Je spojen se Sluncem, v některých tradicích i s Jupiterem.
Hřebíček je v magii hojně rozšířen. Chrání před jakoukoli negativní magií (velmi dobře chrání děti), využívá se také při vymítání negativních sil, i těch velmi těžkých, a také při výrazné očistě.
Vytváří atmosféru bezpečného útočiště, tepla a svatyně.

Mimo výše uvedené podporuje také práci a úspěch. Buduje sebedůvěru a pomáhá odstranit zažité vzorce chování a emocionální bloky. Utěšuje srdce.

Pozor při použití hřebíčkového oleje – je silně dráždivý a je tedy nutno ho dostatečně zředit!
Výborně se kombinuje s oleji jako je amyris, benzoin, bergamot, cedr, kardamom, kasie, koriandr, kopál, levandule, petitgrain, tabák, tonka fazole nebo třeba heřmánek.

Magické využití:
ochrana
exorcismus
očista
práce se Sluncem
zklidnění
uvolnění emocí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VltavínVltavín

Vltavín neboli moldavit je přírodní křemičité sklo zelené barvy, které vzniklo před patnácti miliony lety při dopadu obrovského meteoritu na Zemi. Patří mezi takzvané tektity, tedy minerály vzniklé následkem dopadu

Názvy rostlinNázvy rostlin

Dnes mám pro vás poslední rostliny ( i další věci) ze sbírky lidových názvů 🖤🌿 tlapa – jakýkoli listprasečí ocas – kamzičníkberaní hlava – kozlíkkrysa – kozlíkHorovo semeno – jablečník