TROJKA PENTAKLŮ
(Seriál o Malé Arkáně)
Trojka pentaklů zobrazuje mladého kameníka, pracujícího na stavbě katedrály. Před ním stojí dva architekti držící v rukou plány stavby.
Stavba je jistě náročná a všichni jsou tedy odborníky ve svém oboru. Zdá se, že mladý kameník je nejméně zkušený z celé trojice, přesto mu oba architekti zaujatě naslouchají. Všichni zde totiž mají svou roli, každá z nich přispívá k dílu svými jedinečnými schopnostmi a dovednostmi.
Jak se zpívá ve známé písni: Ten umí to, a ten zas tohle, a všichni dohromady udělají moc. Jako by Jan Werich tuto skladbu napsal o Trojce pentaklů!
Kameník by nemohl postavit katedrálu bez architektů, ale jim by jejich plány a vize byly k ničemu, kdyby neměli někoho s šikovnýma rukama a znalostmi práce s potřebnými nástroji. Každý svým dílem přispívá ke stvoření něčeho většího, k něčemu, co je všechny přesahuje.
Tři pentakly hovoří o spolupráci, o zapojení se do společného úsilí a o přispění svou částí k celku. Náš podíl nemusí být velký nebo významný, ale bez něj by dílo nemohlo vzniknout. Každý kousek se počítá a má svůj význam.
Trojka pentaklů označuje počátek realizace plánů, které začaly fází myšlenky a nápadu v Esu a plánovacími kroky ve Dvojce pentaklů. Už víme, co chceme vytvořit, víme, jak to udělat, shromáždili jsme potřebné zdroje a nyní je čas pustit se do práce. Výsledek je ještě daleko a nemáme zdaleka jistotu, že ho dosáhneme. Ale učinili jsme první krok k jeho realizaci. Věci se daly do pohybu.
Tato karta je týmovým úsilím, uplatněním našich talentů, schopností a dovedností v kontextu společné práce.
Přináší nám také možnost osvojit si nové dovednosti nebo posunout stávající kvalifikaci na vyšší úroveň. Může se jednat o složenou zkoušku nebo završení určité fáze našeho vzdělávání či studia.
Představuje pokrok a průběžný vývoj, který sice neohromí svou rychlostí, ale při konzistentním úsilí nakonec pravděpodobně přinese výsledky.
Při pozorném zkoumání vyobrazení na Rider Waite Smith tarotu si můžeme všimnout, že jeden z architektů je očividně mnich nebo kněz. Může to být Velekněz z Velké Arkány. Druhý architekt pak může představovat Blázna. Dělníka při jeho práci navštívil Hlas (Blázen) a Vize (Velekněz). Bez jejich pomoci nemůže vzniknout žádné dílo.
Proto nás také odvrácená podoba této karty varuje před izolací od celku a snahou hrát jen na našem písečku. Nemůžeme být experti ve všech oblastech. Rozvíjejme se raději v tom, co nám skutečně jde, a hledejme cestu, jak se propojit se schopnostmi ostatních.