Trnka

Jedním z mých nejoblíbenějších jarních stromů je TRNKA (Prunus spinoza, angl. Blackthorn).
Známá také jako lop, slíva, trní nebo loh.

Trnka je velmi mocným keřem/stromem a má taktéž výrazné magické účinky – podobně jako bez a hloh. Stejně jako tyto keře, je i trnka často spojována se zlem a negativními silami. Ale tak tomu opravdu není.
Její větvičky u vchodových dveří zabraňují zlu a negativní energii vstoupit do domu a škodit. Zahání všechny nežádoucí entity.

Z jejího dřeva se vyrábějí magické hůlky. Trny lze vyrývat do svíček obrazce a nápisy.
Kouzla ochrany jsou primárním využitím tohoto keře. Ten dokáže tvořit jakousi bariéru a vytyčuje hranice.
Říká se, že dokáže pročistit i naši vlastní temnou stránku, vyčistit staré rány a odstranit bloky. I tady můžete do kouzel a váčků využít buď celé větvičky nebo jen trny.

Energie trnky je velmi mocná (podobně jako u hlohu a bezu) a je nutné s ní zacházet v úctě a se soucitem. Musíme si uvědomit, že tyto rostliny nikdy nemůžeme ovládat ke svému prospěchu, můžeme je pouze požádat o pomoc.

Samozřejmě, že trnku také lze, vzhledem k jejím vlastnostem, úspěšně využít i v případě uvalení kletby a podobných věcí.

Trnka je spojena zejména se svátkem všech svatých (event. pohanským svátkem Samhain), ale její vliv je patrný od jara do zimy. Již kolem jarní rovnodennosti může trnka rozkvétat, je známa jako Matka lesa. Na svátek všech svatých je pak symbolem smrti.

Přináším vám jeden tip na ochranu před určitým člověkem nebo určitou situací: Sesbírejte několik trnů z trnky. Na kus papíru napište jméno osoby nebo situaci – to, před čím chcete ochránit. Trní pak zabalte do papíru a ten pohřběte v zemi – nejlépe u stromu, z něhož byly trny otrhány.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

DianaDiana

Diana byla římská bohyně lovu a lesů, ale také porodů, dětí, plodnosti, cudnosti, otroků, měsíce a divokých zvířat. Diana, jejíž jméno může být přeloženo jednoduše jako „božská“, byla dcerou Jupitera

Kozlík LékařskýKozlík Lékařský

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ (Valeriana officinalis, angl. Valerian) odvozuje svůj název z latinského “valere”, což znamená „buď v pohodě“ nebo „buď silný“. O kozlíku se v historii často mluví jako o všeléčivém.Používal

Luna radíLuna radí

Vážení a milí, dnes v 1:40 vstoupil Měsíc do Blíženců a v 10:16 dosáhl úplněk vrcholu. Bystrá a těkavá Luna v Blížencích ani na chvíli nezavře pusu, zvlášť za úplňku.