TURMALÍN

Turmalín čistí, očišťuje a transformuje těžké a hutné energie. Vytváří silné ochranné pole pro nás i pro náš domov. Proto je dobré umisťovat jej do geopatogenních zón.

Přináší rovněž ochranu během rituálů, kdy umí vytvořit ochranný štít kolem našeho těla i prostoru, kde pracujeme. Může být použitý při věštění a tradičně se používal jako kámen, který měl označit viníka našich problémů. Pomáhá ale také najít správný směr, kterým se máme vydat.

Vyrovnává čakry a energetické dráhy v těle.

Užitečným pomocníkem je pro všechny zahradníky. Nejen že odpuzuje hmyz a škůdce, ale zakopaný do země pomáhá růstu rostlin a přináší dobrou úrodu.

Na psychologické úrovni napomáhá k porozuměním druhým i sama sobě, přináší inspiraci, toleranci a soucit. Pomáhá nám zbavit se mentálního programu, kdy se stavíme do role oběti.
Balancuje levou a pravou hemisféru, pomáhá při paranoie či dyslexii. Zlepšuje koordinaci oko-ruka.
Červený, žlutý a hnědý turmalín pomáhají při problémech v našem intimním životě a jsou vhodné při ztrátě libida.

Černý turmalín (skoryl) chrání před elektromagnetickým zářením a je tak vhodný pro ty, co pracují s potíračem nebo věnují příliš pozornosti displejům svých mobilů.

V magii se používá jako kámen ochrany. Umí chránit před malevolentními kouzly, okultními útoky a negativními energiemi všeho druhu.

Posiluje imunitní systém, pomáhá při dyslexii a ulevuje při bolestech.
Modrý turmalín (indigolit) podporuje nesobeckost a nekonfliktnost. Přináší vize, povzbuzuje věrnost a posiluje naše morální zásady a lásku k pravdě.

Pomáhá nám žít v harmonii s okolním prostředím.

Posiluje plíce a imunitní systém. Tmavě modrý turmalín je zvláště vhodný pro oči a mozek.

Hnědý turmalín (dravit) uzemňuje a pomáhá nám socializovat se ve skupině ostatních lidí. Léčí nefunkční rodinné vztahy a posiluje empatii.

Pomáhá při střevních potížích a také při regeneraci celého těla.

Zelený turmalín (verdelit) posiluje vizualizaci a také přináší radost do života. Omlazuje, přináší kreativitu, přináší dobrý spánek a také pomáhá se snižováním hmotnosti.

Je vhodný při vyčerpání, při průjmu či zácpě a pomáhá také při klaustrofobii a dětské hyperaktivitě. Elixír z verdelitu léčí akné, vyrážky a omlazuje pleť.

Růžový turmalín funguje jako afrodisiakum. Přitahuje lásku a ulevuje při emoční bolesti. Vyrovnává nefunkční endokrinní systém.

Červený turmalín (rubelit) zvyšuje kreativitu, posiluje výdrž a vytrvalost.

Vitalizuje tělo a přináší energii. Pomáhá při léčbě srdečních potíží, stimuluje krevní oběh, posiluje slinivku a ledviny a hodí se též při trávicích problémech.

Uvolňuje svalové křeče.

Turmalín čistíme pod proudem vlažné vody nebo na křišťálové drúze. Všechny odrůdy turmalínu lze nabíjet na přímém slunci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

VrbaVrba

Vrba (Salix spp., angl. Willow) je jedním ze stromů, které patří mezi symboly jara a plodnosti.Každý den roste neviditelnou silou, mladé proutky se svíjí jako hadí mláďata. Vrba je léčitelkou

FriggFrigg

Zatímco Freyja je v severském pantheonu mimo jiné bohyní sexuální lásky a plodnosti, manželský svazek a domácí krb ovládá bohyně Frigg, jež zosobňuje archetyp Bohyně Matky.Její doménou jsou nejen mateřství,