MAGICKÝ ÚKLID KUCHYNĚ

V minulém článku jsme mluvili o úklidu na úrovni hmotné, dnes se podíváme na možnosti, jak prostor očistit i po stránce nehmotné.

Naším cílem je odstranění nechtěných energií, které mohl zanechat někdo z členů domácnosti, hádka, návštěva, mohly být přineseny s nějakou věcí nebo se na nás mohly přilepit kvůli pomluvám jiných lidí. Nebývá to časté, ale, obzvlášť pokud magicky pracujeme, může být původ i v Jinosvětě.

Nejobvyklejším způsobem očisty prostor jsou vykuřovadla. Pro čištění jsou oblíbené šalvěj, rozmarýn či jalovec. Pro důkladnější očistu můžeme sáhnout po dračí krvi nebo routě.

Pokud nechcete nebo nemůžete používat kouřové čištění, naházejte vybrané ingredience do kastrolu, zalijte vodou a nechte “kotlík” bublat na plotně.

Po běžném úklidu můžete vzít prostor dočista vodou, do které jste přidali ingredience s čistícími účinky. Klasika je voda s octem, na jaře můžete přidat kopřivy, nic nezkazíte už zmíněným rozmarýnem. Dobře čistí všechny citrusy, jejichž vůně navíc zvedá náladu.

Můžete využít samostatné rostliny, ať čerstvé nebo sušené, předpřipravené směsi či různé oleje. Vždy si ale hlídejte, na co jsou které rostliny a produkty určené, a jejich použití zvažujte s ohledem na svůj zdravotní stav. Jedovatost rostlin raději ověřujte z více zdrojů!

Opomíjený, ale velmi účinný očistný prostředek je zvuk. Zvolit můžete hudbu, tleskání, zvonění nebo i křik. Pro průběžné čištění se využívají zvonkohry zavěšené v blízkosti dveří či oken, případně na terase.

Myslete na to, že každá očista způsobí vakuum. Prázdný prostor je proto vhodné vyplnit žádoucí energií, aby se nezačal samovolně plnit něčím, o co nestojíte. O tom zase někdy příště.

Základem kuchyňské a domácí magie je využití toho, co máte zrovna po ruce. Naučte se experimentovat a vystačit si s málem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

LískaLíska

Líska je dalším stromem, který připomíná blížící se jaro.Lískový keř (Corylus avellana, anglicky Hazel) je znám jako keř poznání.V tradičním čarodějnictví je líska bránou mezi světy. Stojí na hranici našeho