Včelí vosk

Včelí vosk má v řemesle mnoho využití. Jedná se o čistý a přírodní vosk, navíc získávaný lokálně.
Jeho velkou předností je, že se dá lehce tvarovat. I z toho důvodu je přidáván do mastí, tuhých parfémů a balzámů.

Rituální tuhý parfém si můžete vytvořit poměrně snadno. Necháte rozpustit včelí vosk společně s bylinkami a olejem, chvíli necháte vyluhovat a scedíte. Můžete přidat také esenciální oleje. Celou směs pak necháte buď zcela zchladnout v nádobkách, což vám přinese opravdu tuhý parfém, nebo naopak mícháte do vychladnutí a výsledný efekt parfému bude více “tekutější”.

Ze včelího vosku si také můžete vyrobit pečetní vosk pro vaše petice, lahvičky a další rituály. Stačí včelí vosk zahřát a přidat zvolenou pryskyřici. Vhodný poměr je 2 lžíce vosku a 1 lžíce pryskyřice. Čím více pryskyřice přidáte, tím bude vosk víc tvrdý. Nutné je pryskyřici rozmělnit na prášek, než ji přidáme k rozpuštěnému vosku.

Z vosku si můžete vyrobit také nejrůznější talismany. Stačí opět přidat esenciální oleje, byliny – cokoli, co potřebujete. Následně vosk míchat do příjemného ztuhnutí a dotvarovat prsty. Do vosku navíc můžete pohodlně vyrýt slova, písmena, sigilie.
Vosk vždy doporučuji tavit v nádobách k tomu určených, nebo ve vodní lázni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KálíKálí

Krásný páteční den, milí přátelé a příznivci cesty tradičního řemesla 😊 Dnes měl být zveřejněn článek o další bohyni, se kterou můžete na své cestě pracovat. Jenže vzhledem k tomu,