Vejce v magické kuchyni

Vejce v sobě skrývají mystérium života a zrození, v některých mytologiích je vejce považováno za prvopočátek života na zemi. Kuře, které se vylíhne z vejce, vypadá jako malý zázrak a stejně vnímáme vznik každého života.

Vejce je symbolem plodnosti, nového života, začátků i dlouhověkosti.

V našich končinách jsou vejce spojena hlavně s Velikonocemi, přestože natvrdo vařená, barvená vejce již mnohdy ustoupila těm čokoládovým. O svátcích jara vejce představují začátek vegetačního roku s příslibem budoucí úrody a prosperity.

Nejjednodušší variantou vajíčkového kuchyňského kouzla je vizualizace a procítění záměru, které následně přenesete do vejce. To poté můžete připravit podle nálady a chuti. Jeho zkonzumováním se tak propojíte se svým záměrem.

Nejúspěšnější kouzla bývají obvykle vícevrstvá. Krom vizualizace můžete doplnit např. barvy, slova či symboly, aby byla vytvořená “vajíčka přání” co nejkomplexnější. Vejce můžete obarvit přírodními či potravinářskými barvami.

Případně použijte jedlý fix a na skořápky čerstvých vajec napište nebo nakreslete svůj záměr. Krom textu či obrázku můžete vytvořit také bindrunu nebo sigilii. Nebo záměr napište i nakreslete, poté vejce obarvěte barvou odpovídající záměru a uvařte je. Představujte si, jak mu teplo mění strukturu, a jak se z měkké hmoty snů mění záměr v realitu. Vejce můžete následně zpracovat do pokrmu, který může záměr ještě podpořit ingrediencemi vybranými podle korespondencí.

Dalším snadným kouzlem je zasazování semínek záměrů. Budete potřebovat prázdné skořápky, hlínu a semínka snadno rostoucích rostlin. Pokud chcete navázat na předcházející kouzlo, oloupejte vejce tak, aby vám zbyly velké kusy skořápek, které budete moci použít jako květináčky. Případně vejce v předcházejícím kouzle nevařte, ale rozklepněte je a udělejte si třeba omeletu.

Skořápky naplňte hlínou. Semínka vezměte do rukou, představte si, co chcete, aby vám z nich vyrostlo a zasaďte je do hlíny. Teď už zbývá jen o semínka pečovat a nechat je růst a s nimi i své záměry.

Ať se vašim záměrům daří!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Karta MírnostiKarta Mírnosti

Po silných a mnohdy až okázalých kartách Velké Arkány se na čtrnácté pozici objevuje karta Mírnosti, jež na první pohled působí spíše nenápadně a poklidně. Není ani kartou mocné manifestace,

CerridwenCerridwen

Velšská bohyně Cerridwen je mocná kouzelnice a držitelka čarovného kotlíku. Přestože je známá zejména jako matka největšího a nejslavnějšího britského barda Taliesina, jako každá žena je mnohem víc než jen