Zdraví v kuchyňské magii

Zima je období, kdy usilovně pracujeme na posilování imunity i na léčení už pochytaných nemocí. Jak nám může pomoci kuchyňská magie?

Výživa je pro zdravé tělo i mysl zásadní. Měli bychom se proto snažit jíst nejlépe, jak nám naše možnosti dovolí. Základem je dostatečné množství vody a čerstvých potravin. Naopak omezit či vyřadit bychom měli potraviny konzervované a doslazované. Zařaďte také více přirozeného pohybu. Nemusíte hned nakupovat cvičební pomůcky, drobné dlouhodobě udržitelné změny v podobě chození pěšky či do schodů přinesou dlouhodobě větší účinek, než nárazové cvičení.

Také nezavrhujte moderní medicínu a nespoléhejte jen na alternativní metody léčení. Moderní lékařská věda je kouzlem sama o sobě a její odmítání může mít fatální následky.

K léčebné magii můžete využít všechny potraviny, které jsou známé svými protizánětlivými a léčebnými účinky. Kromě toho, že je přidáte do jídla, jim dodejte energii záměrem.

U léčení je víc než kdy jindy praktické být připraven. Připravte si předem sklenku magicky upraveného rýmovníkového sirupu, cibuli naloženou v medu nebo šalvějové bonbóny. Krom energetické práce můžete využít sigilie nebo bindruny, kterými budete léčivé výrobky nabíjet. Ve chvíli, kdy bojujeme s nemocí, nemusíme mít dostatek energie na magickou práci.

Severská bohyně Idunn má ve svém léčebném repertoáru jablka, která omlazují i samotné bohy. Upečte koláč, oslaďte ho medem a doplňte ořechy.

Česnek má nejen protizánětlivé účinky, ale je silným odháněčem všeho zlého. Upečte si palice česneku nebo připravte pomazánku. Langoše nepatří mezi zdravou stravu, ale co bychom neudělali pro vyléčení.

Indická kuchyně, plná aromatického koření, je pro léčení skvělá. Stejně tak asijská kuchyně s bambusovými výhonky a koriandrem.

Ze zázvoru můžete připravit i čaj či sirup, stejně jako z máty. Běžná jídla, která vaříte, můžete dochutit bazalkou a rozmarýnem, do omáček přidejte bobkový list a do rýže hřebíček.

Citrony můžete přidat do čaje, ale také naložit do soli a používat při vaření.

Jaké jsou vaše oblíbené léčebné rituály a recepty? Podělte se s námi do komentářů. ⬇️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související