Magie vchodových dveří

Dveře a okna mají v magii výsadní postavení. Jde o průchody do našich osobních prostor, a proto jim věnujeme zvýšenou pozornost z hlediska světské i magické ochrany. Dveře jsou meziprostorem, ani uvnitř, ani venku, a jejich mezisvětní povaha je důvodem, proč se spousta pověr a praktik lidové magie točí právě okolo vchodů a těch, kteří jimi (ne)procházejí. Dveře, mohou být místem zvýšené spirituální aktivity, stejně jako místem, které zabrání nevítaným návštěvníkům ve vstupu.

V zárubních starých domů můžeme najít ochranné znaky. Často jsou to květům podobné tvary z přesahujících kružnic, křížící se čáry či záměrné spáleniny od plamene svíček.

Nad vchod se věší podkova, jejíž kov má chránit proti nezvaným návštěvníkům z Jinosvětů. Ke dveřím se věší zvonkohry a poblíž vchodů bývají umisťovány ochranné čarodějnické žebříky. V zemích okolo Středozemního moře najdeme v blízkosti vchodů amulet ve tvaru modrého oka, který chrání před uhranutím. Ve stejné oblasti je oblíbená také Fátimina ruka. Pokud se vrátíme zpátky do střední a západní Evropy, koště přede dveřmi ochraňuje před zlovolnými duchy i nevítanými lidskými návštěvníky.

Pokud chcete mít vchod nenápadný, přesto magicky chráněný, tady je několik možnosti:

Pokud máte na rohožce nápis Vítejte, otočte ho tak, aby pro příchozí byl vzhůru nohama a nezval tak dovnitř nikoho, koho sami zvát nechcete. Pokud máte na rohožce hvězdy, energeticky nebo prostřednictvím olejů, bylin či vykuřovadla z nich vytvořte pentagramy. Ideálně tak, aby jediný špičatý hrot mířil ven a odrazoval nezvané hosty. Podkovu můžete pověsit z vnitřní strany bytu či domu, přede dveřmi ji může nahradit kovová obouvací lžíce. Pokud by nefungovala energeticky, pořád ji můžete někomu omlátit o hlavu.

To vše můžete podpořit pomocí olejů, prášků, bylin a vykuřovadel a doplnit sigiliemi, bindrunami a dalšími symboly. Ty mohou být nakreslené slanou vodou na vchodové dveře, fixou zespodu na rohožku či “nakreslené” vonnou tyčinkou do rámu dveří.

Pokud nejste tak úplně skrytá čarodějnice, můžete si vystavit i odznak svého čarodějnického řemesla, aby příchozí věděli, s kým mají co dočinění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

KarneolKarneol

Karneol uzemňuje a ukotvuje v přítomné realitě. Stabilizuje tělo i mysl a jeho vysoká energie vizalizuje, posiluje, přináší motivaci a podporuje kreativitu. Má schopnost čistit ostatní minerály. Pomáhá nám smířit

Karta VůzKarta Vůz

Vůz představuje koncept, s nímž se můžeme setkat už v Bhagavadgítě: “Duše je cestující v kočáře hmotného těla a inteligence je vozataj. Mysl představuje otěže a smysly jsou koně.“ Místo