Zdraví v kuchyňské magii

S podzimem začínáme pracovat na prevenci sezonních onemocnění i na léčení už pochytaných nemocí.

Jak nám může pomoci kuchyňská magie?

Výživa je pro zdravé tělo i mysl zásadní. Měli bychom se proto snažit jíst nejlépe, jak nám naše možnosti dovolí. Základem je dostatečné množství vody a čerstvých potravin. Naopak omezit či vyřadit bychom měli potraviny konzervované a doslazované. Zařaďte také více přirozeného pohybu. Nemusíte hned nakupovat cvičební pomůcky, drobné dlouhodobě udržitelné změny v podobě chození pěšky či do schodů přinesou dlouhodobě větší účinek než nárazové cvičení.

Také nezavrhujte moderní medicínu a nespoléhejte jen na alternativní metody léčení. Moderní lékařská věda je kouzlem sama o sobě a její odmítání může mít fatální následky.

K léčebné magii můžete využít všechny potraviny, které jsou známé svými protizánětlivými a léčebnými účinky. Kromě toho, že je přidáte do jídla, jim dodejte energii záměrem.

U léčení je víc než kdy jindy praktické být připraven. Připravte si předem sklenku magicky upraveného rýmovníkového sirupu, cibuli naloženou v medu nebo šalvějové bonbóny. Krom energetické práce můžete využít sigilie nebo bindruny, kterými budete léčivé výrobky nabíjet. Ve chvíli, kdy bojujeme s nemocí, nemusíme mít dostatek energie na magickou práci.

Severská bohyně Idunn má ve svém léčebném repertoáru jablka, která omlazují i samotné bohy. Upečte koláč z podzimní sklizně, oslaďte ho medem a doplňte ořechy.

Česnek má nejen protizánětlivé účinky, ale je silným odháněčem všeho zlého. Upečte si palice česneku nebo připravte pomazánku. Langoše nepatří mezi zdravou stravu, ale co bychom neudělali pro vyléčení.

Podzimní úrodu dýní zpracujte do chutney, přebytky rajčat zavařte jako pyré nebo kečup.
Indická kuchyně, plná aromatického koření, je pro léčení skvělá. Stejně tak asijská kuchyně s bambusovými výhonky a koriandrem.

Ze zázvoru můžete připravit i čaj či sirup, stejně jako z máty. Běžná jídla, která vaříte, můžete dochutit bazalkou a rozmarýnem, do omáček přidejte bobkový list a do rýže hřebíček.

Citrony můžete přidat do čaje, ale také naložit do soli a používat při vaření.

Jaké jsou vaše oblíbené léčebné rituály?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související

Luna radíLuna radí

V úterý vstupuje Měsíc ve 3:23 hodin do Střelce. Se zvídavým a hravým Měsícem ve Střelci rozhodně nezůstávejte sami doma. Navštivte výstavy a přednášky o všem co vás baví. Věnujte

ŠantaŠanta

ŠANTA (Nepeta cataria, ang. Catnip) je další známou a oblíbenou bylinou. Jejím jiným názvem je kočičí tráva, protože šanta neuvěřitelně přitahuje právě kočky. Nutno podotknout, že ne všechny. Zhruba 1/3